Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Všemi směry až na kost! Publicistický festival promítne dokument Martina Marečka

Vyšší odborná škola publicistiky spolu se svými studenty pořádá už 11. ročník festivalu Všemi směry. Mimo zvučných jmen ze světa médií se můžou návštěvníci těšit na interaktivní diskuze i workshopy. Filmové fanoušky jistě zaujme projekce dokumentu Pod sluncem tma, po které bude následovat beseda se samotným tvůrcem Martinem Marečkem. Tradiční festival rozebere média až na kost 16. dubna v Experimentálním prostoru NoD.

Tým festivalu

Studenti VOŠP s Kevinem

logo všemi směrySabina Slonková, Alžběta Jungrová nebo Roman Bradáč. Zajímají vás tyto osobnosti? Studenty Vyšší odborné školy publicistiky v Praze rozhodně ano. Letos si zvolili jako podtitul svého festivalu „Média až na kost“. A v čem to bude jiné? Publicistika pro ně nepředstavuje jen obvyklá témata mediálních kauz. „Chceme jít do všech směrů a nepovrchně. Přesně tím stylem, jak to máme v názvu. Proto nezapomínáme ani na témata, která se s novinářskou branží obvykle nespojují,“ vysvětluje jedna z organizátorek Monika Suková. Poprvé v historii festivalu tak dojde na filmovou projekci, a to i s následnou diskuzí.

Snímek Pod sluncem tma režiséra Martina Marečka byl oceněn Českým lvem za rok 2011. Minimalistickým způsobem zachycuje potíže s rozvojovou pomocí v africké Zambii. Dva čeští elektrikáři se do horké země vrací po několika měsících, aby našli svou předchozí práci v troskách. Efektivita mezinárodní spolupráce tak figuruje mnohdy až na pozadí problémů a jejich řešení. Dokument svého času vyvolal ostrou diskuzi zejména za oceánem, kde se nelíbilo vulgární vyjadřování elektrikářů. Mareček byl spolu s aktéry obviňován z politické nekorektnosti jak vůči Zambijcům, tak vůči Čechům.

Úspěšný dokument ale není to jediné, co Všemi směry nabídne. Prostor dostanou i zájemci o hudební scénu. Konkrétně půjde o to, jak se prosadit v českých rádiích. Lidská morálka a novinářská etika jsou pak tématem pro hlavní blok. Studenti v něm budou diskutovat s ostřílenými profesionály z médií a pokusí se překročit zkušenostní i věkovou bariéru, která mezi nimi je. Festivalem, který je volně přístupný všem zájemcům, provede jeho maskot kostra Kevin už tento čtvrtek.

více na: https://vsemismery.cz/

připravil: J. Kejzlar
foto: Jan Služevský © 2015

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast