Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Vorel umístil svůj Gympl zdarma na YouTube a udělá to i s dalšími filmy

Režisér a producent Tomáš Vorel přistoupil k revolučnímu kroku, když svůj nejnavštěvovanější film Gympl jako první český celovečerní snímek umístil před pár dny zcela zdarma a v nejvyšší HD kvalitě na internet, a to na veřejný kanál YouTube. Je to odpověď na ilegální umísťování Gymplu na úložiště a kanály, které nabízejí ukradený film v nepřijatelné technické kvalitě. Kultovní Gympl vidělo v kinech přes 500 tisíc diváků a k tomu byl vyhlášen dokonce nejvíce legálně stahovaným českým filmem roku 2007. Přestože od premiéry filmu uběhlo osm let, tak tento příběh o studentech, učitelích, rodičích a graffiti v hlavních rolích s Tomášem Vorlem jr. a Jiřím Mádlem zhlédlo na internetu desetitisíce nových diváků a přibývají další. 

Na film se můžete podívat zde:

„Gympl jsem zvolil proto, že je to legálně i nelegálně nejvíce stahovaný český film na internetu. Nejde jen o pirátská úložiště, letos vznikly desítky portálů, které se tváří legálně, ale přitom nabízejí české filmy ukradené, bez licence a v mizerné kvalitě,“ říká Tomáš Vorel. Kanál YouTube si podle svých slov vybral proto, že v něm spatřuje jediný seriózní nadnárodní portál, který ctí autorský zákon a umožňuje tvůrcům a producentům, aby jejich ukradené filmy byly okamžitě identifikovány a smazány. „Kdyby se v tomto ohledu všichni chovali jako YouTube, nepotřebujeme protipirátské unie, právníky, pokutování a zavírání pirátů, což je nekonečný a často marný boj,“ dodává Vorel. V postupném legálním zveřejňováním filmů v nejvyšší kvalitě na internetu vidí i finanční smysl: Pokud bude Gympl legálně zdarma na internetu nadále takto úspěšně fungovat, zpřístupním tímto způsobem všechny své filmy. Legální umístění filmů na internetu v technicky dokonalé kvalitě, a to dokonce i v 4K, a s tím spojené příjmy z reklamy vnímán jako vznik významného distribučního kanálu celovečerních filmů,“ uzavírá Vorel.

Tomáš Vorel ve filmu Vejška

V současné době chystá Tomáš Vorel svůj jedenáctý celovečerní film s pracovním názvem Istalatér z Tuchlovic, křehkou komedii o muži, který všem všechno opraví, ale svůj život spravit nedokáže, začne natáčet ještě letos. Hlavní mužskou roli svěřil Jakubovi Kohákovi, hlavní ženskou roli ztvární Eva Holubová. Pro Koháka to bude vůbec první hlavní role v celovečerním filmu, premiéra filmu je plánovaná na rok 2016.

připravil: MS, totalfilm.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast