Nepřehlédněte

50. MFF KV – Hlavní soutěž | Domácí péče představuje trailer

Pro herečku Alenu Mihulovu, kterou známe především z komedie Sestřičky znamená film Domácí péče velký návrat na filmová plátna. Projekt scénáristy a režiséra Slávka Horáka vyprovodí oficiálně do kin v polovině července, ještě předtím však stihne speciální premiéru v rámci hlavní soutěže Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

50kviffManžela hraje Mihulové Boleslav Polívka. „Už ze scénáře jsem byl nadšený, často jsem se usmíval a to jsem ještě nevěděl, že mojí manželkou bude Mihulová, která na co sáhne, tím se proslaví,“ řekl s úsměvem o spolupráci s herečkou Polívka.

Film vypráví o ženě, která se celý svůj život obětovává pro druhé, aby poté zjistila, že sama potřebuje pomoct. Obrací se k alternativním způsobům řešení problémů, což její manžel nelibě nese a ironicky komentuje. „Moje postava je matka, manželka, pečovatelka, ale to všechno na 150 procent,“ popsala svoji roli herečka.

Domácí péče

Domácí péče

Při jejím vytváření scénárista a režisér Slávek Horák vycházel z vlastních zkušeností. „Největší inspirací pro mě nakonec byla moje maminka, která podobnou práci jako Alena Mihulová ve filmu sama dělala,“ vysvětlil Horák, jenž do rolí průvodkyň hlavní hrdinky alternativním světem obsadil Tatianu Vilhelmovou a Zuzanu Kronerovou. „Scénář jsem přečetla jedním dechem a ptala se: Sakra, kdo to napsal?!“ řekla Vilhelmová.

A i známá slovenská herečka byla ze scénáře nadšená. „Tenhle film by měl vidět každý. Vnímaví a citliví lidé jej jednoznačně ocení a na své si přijdou i milovníci humoru. Vážné se tady proplétá se směšným, přesně jako v životě,“ dodala Zuzana Kronerová. Film má v českých kinech premiéru 16. července 2015 a distribuuje jej A-company Czech.

připravil: JG, totalfilm.cz