Recenze | Odebrat z přátel – horor na Skypu a Facebooku

Poměrně inovativní pokus natočit celý film jako jediný devadesátiminutový záběr na počítač jedné teenagerky dopadl nakonec velmi slušně. Od začátku sledujeme komunikaci několika teenagerů po Skypu, Facebooku a dalších sociálních sítích. Hlavní hrdiny vidíme v oknech komunikačních programů a především pro starší diváky může být noční můrou už jen fakt sledovat onu typickou a překotnou online komunikaci dnešních teenagerů.

Odebrat z přátel

O co tu jde? Bývalá spolužačka se zabila potom, co někdo vyvěsil její ponižující video na YouTube. Její duch se rozhodne viníkům pomstít a zpočátku s nimi laškuje ze svých bývalých internetových účtů. Způsobuje nevysvětlitelné věci, děsí své bývalé kamarády neuzavíratelnými okny a nemožností zmáčknout některá tlačítka. Postupně se všichni po Skypu hystericky rozhádají a začnou se sebevraždit.

Celé je to napsané poměrně slušně, takže působení internetového ducha graduje a celou dobu se divák velmi dobře baví. Otázkou je, jestli tenhle způsob „multitaskingu“ (i při sledování samotného filmu) dokážou pojmout starší diváci mimo dnešní internetovou generaci. Troufám si tvrdit že těžko. Tvůrci na diváka, který není zvyklý tyto technologie používat kladou docela velké nároky.

Odebrat z přátel

Odebrat z přátel

  • Režie - 70%
    70
  • Scénář - 70%
    70
  • Herci - 50%
    50

Odebrat z přátel (2014)

Odebrat z přátel je lehce nadprůměrný horor, který svým sofistikovaným zpracováním zaujme víc než typická teenagerovská vyvražďovačka. Jako víkendový kino oddech proč ne…

65 %
Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: CinemArt © 2015

Odebrat z přátel
Cybernatural
Horor / Thriller
USA, 2014, 83 min
Premiéra: 18. 6. 2015 CinemArt

Režie: Levan Gabriadze
Scénář: Nelson Greaves
Kamera: Adam Sidman
Hrají: Shelley Hennig, Moses Storm, Renee Olstead, William Peltz, Courtney Halverson, Jacob Wysocki, Heather Sossaman

Odebrat-z-pratel_poster_web

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.