Recenze | Bez kalhot XXL – XXS svalů, XXS striptýzu, XXL nudy

Bývalý striptér a model Channing Tatum už je dlouhou řadu let především hercem. Je trochu s podivem, že si jako herec, ale především jako producent vystavuje pomníček, který především akcentuje jeho muskulaturu. Pokud se v prvním díle dalo mluvit o slušné zábavě pod taktovkou Stevena Soderbergha (ten tentokrát zůstal jen za kamerou), v navazujícím díle už je to jen trapnost nad trapnost, umocněná příšerným scénářem a nedostatkem toho, kvůli čemu dámy na tento film budou chtít vyrazit. Tanečních striptýzových čísel je tu poskrovnu. V Bez kalhot XXL se totiž především plká. O ničem a pořád.

Bez kalhot XXL

Je tu několik momentů s velmi povedeným situačním humorem, skvělá scéna s flegmatickou prodavačkou na benzince a závěrečných 20 minut, kdy pánové konečně předvedou co v nich je.
Magic Mike (Tatum) se vrací ke své taneční skupině na sraz striptérů v Myrtle Beach. Chtějí se s řemeslem rozloučit posledním dechberoucím představením.

Dějová linka, jestli se tomu dá vůbec tak říkat, je opravdu velmi přímá. Smutné je, že se prvních 80 minut neděje opravdu téměř nic. Sledujeme jen jakousi prapodivnou roadmovie, kde si pánové (obrazně řečeno) měří penisy, debatují o minulosti, občas si šlehnou a procedí mezi zuby tu a tam něco vtipného.

Bez kalhot XXL

Pravdou je, že se druhý díl zřejmě pokouší jednotlivé členy striptýzové skupiny víc představit a detailněji prokreslit charaktery. Ale na to v tomto typu popcornové zábavy opravdu není nikdo zvědavý. Gregory Jacobs určitě neobdržel od studia objednávku na sociálně psychologické drama s komediálními prvky. Místy to ale na takový paskvil skoro i vypadá.

 • Režie - 20%
  20
 • Scénář - 10%
  10
 • Herci - 40%
  40
 • Hudba - 70%
  70

Bez kalhot XXL (2015)

Zoufale málo tanečních čísel, zoufale málo zpocených pánských těl v tangách. Krapet vtipu. Jediné co funguje je výtečný soundtrack.

35 %
Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Freeman Entertainment/Warner Bros. © 2015

Bez kalhot XXL
Magic Mike XXL
Komedie
USA, 2015, 115 min
Premiéra: 16. 7. 2015 (Freeman Entertainment)

Režie: Gregory Jacobs
Scénář: Reid Carolin
Kamera: Steven Soderbergh
Hrají: Channing Tatum, Amber Heard, Jada Pinkett Smith, Matt Bomer, Joe Manganiello, Andie MacDowell, Gabriel Iglesias, Elizabeth Banks, Kevin Nash, Adam Rodriguez, Donald Glover, Christian Boeving, Billy Reilich, Stephen Boss

bez-kalhot-xxl-cz-poster

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.