Filmové premiéry od 20. srpna

Časosběrný dokument Rytmus – sídliskový sen otevírá dnešní přehled premiér. Špioni co mají styl – to je nová komedie Guye Ritchieho Krycí jméno U.N.C.L.E. Dále do kin přichází americký thriller Dárek, francouzská komedie s ženským Boratem Pařížská blbka a animák Uuups! Noe zdrhnul…

RYTMUS sídliskový sen (Slovensko / Česko, 2015)

rytmus-sidliskovy-sen-plakat

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko – slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus” Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse.

RYTMUS sídliskový senicon_csfd
Dokumentární / Hudební
Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Režie: Miro Drobný
Scénář: Miro Drobný
Kamera: Daniel Vagenknecht, Michal Kletečka
Hrají: Patrik “Rytmus” Vrbovský, Ego, Anys, Dara Rolins

Krycí jméno U.N.C.L.E. (USA, 2015)

Krycí jméno U.N.C.L.E. poster

Hlavními postavami filmu „Krycí jméno U.N.C.L.E.”, zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě.

Krycí jméno U.N.C.L.E.icon_csfd
The Man from U.N.C.L.E.
Akční / Dobrodružný / Komedie
USA, 2015, 116 min

Režie: Guy Ritchie
Scénář: Scott Z. Burns, David Campbell Wilson
Kamera: John Mathieson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Henry Cavill, Alicia Vikander, Hugh Grant, Armie Hammer, Jared Harris, Elizabeth Debicki, Luca Calvani, Hugh O’Brien, Jd Roth-round

Dárek (USA, 2015)

Darek_Poster_web
Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí?

Dárekicon_csfd
The Gift
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 108 min

Režie: Joel Edgerton
Scénář: Joel Edgerton
Kamera: Eduard Grau
Hudba: Danny Bensi, Saunder Jurriaans
Hrají: Joel Edgerton, Jason Bateman, Rebecca Hall, Beau Knapp, David Denman, Tim Griffin, P.J. Byrne

Pařížská blbka (Francie, 2015)

Pařížská blbka poster

Když je vyhozena z dalšího zaměstnání, třicetiletá Camilla, blbka od narození, se rozhodne s ordinérním životem nadobro skoncovat. Cíl je jasný: zaslouží si mít život lepší než zbytek lidstva. Nemůže se přece takhle trápit – jezdit veřejnou dopravou s ostatními lidmi nebo pracovat pro šéfa se smradlavým dechem! Ne – Camilla si zaslouží mnohem víc. Jedinou vhodnou možností je stát se šlechtičnou. Aby už nikdy nemusela pracovat a mohla trávit svůj volný čas s VIP osobnostmi jako jsou Jay Z, Beyoncé nebo Vanessa Paradis, rozhodne se opustit Francii a odletět do Velké Británie. Právě tam se nachází poslední svobodný princ, který nemá žádnou vadu (i když je to zrzek, ale co už), a který je v produktivním věku – princ Harry. A ačkoliv se brány Buckinghamského paláce ne a ne otevřít, Camilla je rozhodnutá, že s princem to bude láska na první pohled.

Pařížská blbkaicon_csfd
Connasse, Princesse des coeurs
Komedie
Francie, 2015, 82 min

Režie: Eloïse Lang, Noémie Saglio
Scénář: Eloïse Lang, Noémie Saglio
Kamera: Prune Brenguier, François-Régis Jeanne, Antony Diaz, Thomas Brémond, Origa Robert, Victor Terreyre Saint-Cast
Hudba: Fred Avril
Hrají: Camille Cottin, Antony Hickling, Stéphane Bern, Kad Merad, Marie-Christine Adam

Uuups! Noe zdrhnul… (Německo / Belgie, 2015)

Ups
Je konec světa! Blíží se obrovská povodeň, dostatečně velká na vyhubení veškerého života na Zemi. Tvorečci Dejv a jeho syn Finík, dva malí Raťafáci, se dostali na Noemovu archu na poslední chvíli za pomoci Grumpíků Lísky a její dcery Ley. Když však archa odplouvá, Finík a Lea na ní omylem nejsou. Pravé dobrodružství tak pro ně teprve začíná. Při hledání cesty zpátky na archu budou muset společně přemoci nejen lstivé nepřátele, ale také najít nové kamarády a uvědomit si, na čem v životě skutečně záleží. Podaří se navíc zachránit Finíkovi život svého otce a zajistit sympatickým Raťafákům místo na arše?

Uuups! Noe zdrhnul…icon_csfd
Ooops! Noah is Gone…
Animovaný
Německo / Belgie / Lucembursko / Irsko, 2015, 86 min

Režie: Toby Genkel
Scénář: Toby Genkel, Richie Conroy, Marteinn Thorisson, Mark… (více)
Hudba: Stephen McKeon
Hrají: Paul Tylak, Alan Stanford, Franciska Friede, Dermot Magennis, Callum Maloney, Anja Topf