Recenze | Fantastická čtyřka je prohrou na plné čáře

Pár let uplynulo a máme tu znovu Fantastickou čtyřku. Nebudeme si nic nalhávat. Takhle parta superhrdinů toho (alespoň na plátně) nikdy moc nepředvedla. A nebyl důvod si myslet, že by tomu tentokrát mohlo být jinak. Zvěsti o rozepřích mezi studiem a Trankem rovněž nic dobrého neříkaly. Ale že Foxové vypustí do světa něco tak stupidního, to jsem opravdu nečekal. Fantastická čtyřka je totiž prohrou na plné čáře.

Fantastická čtyřka (foto: CinemArt)

Fantastická čtyřka (foto: CinemArt)

Prakticky celá první hodina filmu se odehrává v místě připomínajícím automobilku. Naši hrdinové mezi šrotem kecají o nesmyslech, sem tam načmárají na papír nějakou malůvku, občas něco svářejí a koukají do monitorů. Nakonec se jim podaří sestrojit zařízení, se kterým se dá teleportovat do jiné dimenze. Protože nechtějí, aby jim slávu uzmula NASA, vyzkoušejí přístroj sami na sobě. Přidělají si na záda něco připomínající topinkovač, nasadí skafandry a vydají se prozkoumat neznámou planetu, na které by lidstvo mohlo nalézt nerostné suroviny pro umírající Zemi.

Z asi minutové výpravy se ale vrátí pozměnění. Do stroje jim sice nevlétne žádná moucha, ale výbuchy na planetě způsobí, že nakonec vypadají tak, jak vypadají. Tady asi zrovna nic moc vymýšlet nešlo. I když Human Torch mohl při letu přeci jen vypadat trochu jinak než čertík z Princezny ze mlejna.

Fantastická čtyřka (foto: CinemArt)

Fantastická čtyřka (foto: CinemArt)

(Následující text obsahuje spoilery)Jak jinak, schopnosti našich hrdinů se snaží využít vláda. Po nesmyslném plkání v automobilce se parta opět vydává na neznámou planetu, kde už si na ně i celou Zemi brousí zuby jejich bývalý parťák, kterému se při první výpravě nepodařilo vrátit do teleportu. Chvíli s ním bojují na chodbě, kde blikají zářivky, poté zase prolétnou portálem zpět na planetu, kde ho (už ani nevím jak) zneškodní a pak se zase šťastně vrátí zpět. Dostanou od vlády hotel, kde se mohou připravovat na další boje, a zazvonil zvonec a pohádky je konec. Víc si už bohužel nepamatuji. Pokud jsem nedodržel chronologii, něco mi nejspíše už vypadlo.

 • Režie - 20%
  20
 • Scénář - 20%
  20
 • Herci - 25%
  25
 • Vizuál - 30%
  30
 • Hudba - 25%
  25

Fantastická čtyřka (2015)

Pokud nechcete ztrácet čas, rozhodně se nové Fantastické čtyřce vyhněte obloukem. Film vám nabídne pouze čtyři lokace, dost slabé efekty a většinu stopáže zaberou řeči o nesmyslech. Když se na film přece jen vypravíte, možná se tak jako já budete často smát. Ale to už je opravdu lepší si tenhle kousek nechat tak jako třeba Žralokonádo nebo Megažralok versus crocosaurus pro příjemné chvilky strávené s přáteli.

25 %
Vaše hodnocení filmu: 1.5 (6 hlasů)
Sending
Svatoslav Hofman, totalfilm.cz
foto/video: CinemArt, 20th Century Fox © 2015

Fantastická čtyřka
The Fantastic Four
Akční / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2015, 94 min
Premiéra: 13. 8. 2015 CinemArt

Režie: Josh Trank
Scénář: Simon Kinberg, Jeremy Slater, Josh Trank
Kamera: Matthew Jensen
Hudba: Marco Beltrami, Philip Glass
Hrají: Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan, Jamie Bell, Toby Kebbell, Reg E. Cathey, Tim Blake Nelson, Mary Rachel Dudley, Han Soto, Marco St. John, Don Yesso, Anthony Reynolds, Dan Castellaneta, Tim Heidecker, Wayne Pére, Lance E. Nichols

Fantastická čtyřka 2015 poster

 1. […] A je to tady. Reboot Fantastické čtyřky byl pěkný propadák jak u nás, tak hlavně na primárních světových trzích. Dneškem navíc zmizel ze seznamu plánovaných realizací společnosti FOX. Nepomohla ani účast Milese Tellera a Jamieho Bella. Film se prostě nepovedl a v naší recenzi jsme ho ohodnotili mizernými 25 procenty. […]

  Reagovat na tento komentář
 2. Visitor Rating: 1 Stars

  Reagovat na tento komentář
 3. Visitor Rating: 1 Stars

  Reagovat na tento komentář
 4. Visitor Rating: 2 Stars

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating