Karlovarský festival začíná s distribucí filmů do českých kin

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ve spolupráci s Českou televizí a distribuční společností Aerofilms  vytvořil nový distribuční label, KVIFF Distribution, díky němuž budou v průběhu roku do českých kin uváděny zajímavé filmové tituly ze světové produkce. Prvním filmem, který se podívá na česká plátna (od 8. 10.) bude Sorrentinův nový snímek Mládí, který na uplynulém festivalu získal Cenu diváků.

Mládí (foto: KVIFF)

Mládí (foto: KVIFF)

Smyslem této aktivity je uvést do domácí distribuce originální a umělecky hodnotné distribuční i televizní snímky, které by složitě hledaly cestu k divákovi standardní cestou. Jednotlivé subjekty v rámci svých aktivit mohou uvedení na domácí trh podpořit například marketingovou kampaní, mediálním zviditelněním, speciálním režimem premiéry a nasazení nebo finanční spoluúčastí na nákupu práv, a tím nabídnout divákům možnost zhlédnutí kvalitních filmů mimo mainstreamovou distribuci.

V tomto případě šlo o jednoznačnou volbu.

Proč padla první volba právě na film Mládí, vysvětluje prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška. „V tomto případě šlo o jednoznačnou volbu. Mládí se stalo doslova ikonickým filmem 50. ročníku karlovarského festivalu, bylo nadšeně přijato publikem napříč generacemi, získalo Cenu diváků, kterou převzal jeden z hlavních představitelů, Harvey Keitel.  Navíc s režisérem Paolem Sorrentinem nás pojí velmi přátelský vztah a jeho filmy se  pravidelně těší  mimořádnému zájmu karlovarského  publika,“ říká Jiří Bartoška.

Harvey Keitel s Křišťálovým globem

Harvey Keitel s Křišťálovým globem

Paolo Sorrentino


Režisér Paolo Sorrentino je jedním z nejzajímavějších  tvůrců současnosti a mnohými je považován za následníka legendárního Federica Felliniho, s jehož filmařským stylem Sorrentinovy filmy komunikují přes vzdálenost půl století. Při příležitosti kinopremiéry Mládí připravila společnost Aerofilms v pražském kině Aero malou přehlídku dalších Sorrentinových děl.
Tu zahájí 5. října oscarová Velká nádhera, která je v kině Aero nejnavštěvovanějším evropským  filmem posledních 5 let. 6.října kino uvede Sorrentinův průlomový snímek Následky lásky a na závěr přehlídky se promítá film Božský, vyznamenaný Cenou poroty na MFF v Cannes.

zdroj: KVIFF