Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

První dojmy | Gangster Ka je temný, depresivní, ale dobrý

Málokterý film má v pozadí tolik třaskavých nábojů jako novinka režiséra Jana Pachla Gangster Ka. Film, který vznikl podle námětu Jaroslava Kmenty nabízí příběh inspirovaný Radovanem Krejčířem. Ve filmu postavu jménem Radim Kraviec hraje Hynek Čermák. Po dnešní první projekci pro uzavřený okruh hostů vám nabízíme první dojmy z filmu.

Gangster Ka (foto: Bioscop)

Gangster Ka (foto: Bioscop)

Hned na začátku je nutno připomenout že Gangster Ka má dvě části. První se v kinech objeví za týden (10. 9.), další část s podtitulem Afričan pak v listopadu tohoto roku. Jaroslav Kmenta už na tiskovce prohlásil, že jen zorientovat se ve spleti vztahů a podvodů Radovana Krejčíře trvalo rok. Je tedy více než pochopitelné, že pokud neměl vzniknout překotný a nekompaktní film, dá se rozdělení do dvou částí pochopit.

Gangster Ka nabízí především fungující a smysluplný scénář. Přestože je na plátně poměrně hodně postav, divák nemá problém se rychle zorientovat. Nestalo se mi, že bych se v ději ztratil nebo tápal, co se na plátně vlastně děje. Padesátimilionový rozpočet není malý, ale rozhodně není obrovský. Vzhledem k tomu, kde se všude natáčelo (množství exteriérů, zahraničí, návrh interiéru Krejčířovy vily), nemám pocit, že by omezené prostředky byly na filmu znát. Naopak. Jan Pachl potvrzuje vizuální i režisérské schopnosti, které naznačil ve velmi povedeném seriálu ČT Cirkus Bukowsky. Tam si také poprvé vyzkoušel spolupráci s Hynkem Čermákem.

Cirkus Bukowsky DVD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

[Tweet „Gangster Ka | Hynek Čermák je famózní!“]

A nyní k hlavnímu představiteli: Hynek Čermák je famózní. S rolí velmi komplikovanou a temnou se propojil tak výrazně, že měl podle vlastních slov problém se od osobnosti gangstera tohoto kalibru odpojit a doslova ji žil. Na plátně je to rozhodně vidět. Vytvořit postavu, jejíž reakce jsou absolutně asociální a nečekané, není jednoduché. Minimálně z toho důvodu, že musí zůstat uvěřitelná. Čermákovi se to podařilo a i to je jeden z důvodů proč na tento film vyrazit.

Přečtěte si také:
Thriller Gangster Ka byl ve Varech představen tvůrčí delegací

Gangster Ka je první celovečerní film Jana Pachla. Sice jsem ještě neviděl africké eskapády Radima Kraviece v druhém díle, ale už teď musím říct, že se ho nebojím. Jaroslav Kmenta i Jan Pachl vytvořili s celým štábem profesionální tým. Na plátně to funguje velmi dobře a po celou dobu diváka jednoduše mrazí z toho, co se před ním odehrává. To s jakou samozřejmostí se zločiny bílých límečků dějí, není sice nečekané, ale pro běžného občana samozřejmě neakceptovatelné. Možná budete kino opouštět s depresí, ale rozhodně s vědomím, že jste viděli dobrý film.

Podrobná recenze filmu | 8. září
  • 80%
    První dojmy z filmu Gangster Ka (v hlavní recenzi se může změnit) - 80%

Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Bioscop © 2015

GangsterKA_A1_nahled

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast