Nepřehlédněte

Recenze | Gangster Ka – depresivní a temný, ale dobrý film

Film podle námětu Jaroslava Kmenty nabízí příběh inspirovaný Radovanem Krejčířem. Ve filmu postavu jménem Radim Kraviec hraje Hynek Čermák. Sekundují mu známí čeští herci v čele s Jaromírem Hanzlíkem, Zdeňkem Žákem a Filipem Čapkou.

Gangster Ka (foto: Bioscop)

Gangster Ka (foto: Bioscop)

Gangster Ka se podívá na podzim do kin dvakrát.

Tento čtvrtek má premiéru první díl o české anabázi Káčka. Druhý díl, který do kin vejde v listopadu bude o africkém pobytu tohoto mezinárodního zločince. Gangster Ka má především fungující a smysluplný scénář. Přestože je na plátně poměrně hodně postav, divák nemá problém se rychle zorientovat. Nestalo se mi, že bych se v ději ztratil nebo tápal, co se na plátně vlastně děje.

Padesátimilionový rozpočet není malý, ale rozhodně není obrovský. Vzhledem k tomu, kde se všude natáčelo (množství exteriérů, zahraničí, návrh interiéru Krejčířovy vily, kaskadérské a pyrotechnické scény), nemám pocit, že by omezené prostředky byly na filmu znát. Naopak. Jan Pachl potvrzuje vizuální i režisérské schopnosti, které naznačil ve velmi povedeném seriálu ČT Cirkus Bukowsky. Tam si také poprvé vyzkoušel spolupráci s Hynkem Čermákem.

A nyní k hlavnímu představiteli: Hynek Čermák je famózní.

S rolí velmi komplikovanou a temnou se propojil tak výrazně, že měl podle vlastních slov problém se od osobnosti gangstera tohoto kalibru odpojit a doslova ji žil. Na plátně je to rozhodně vidět. Vytvořit postavu, jejíž reakce jsou absolutně asociální a nečekané, není jednoduché. Minimálně z toho důvodu, že musí zůstat uvěřitelná. Čermákovi se to podařilo a i to je jeden z důvodů proč na tento film vyrazit.

Gangster Ka

Hynek Čermák o tom, jak mu hlavní postava zasáhla do života
“S takovými lidmi s tak negativní energií se nepracuje dobře. Velmi těžce to pak ze sebe dostáváte. Zamíchalo mi to osobním životem, i s názory. Teď momentálně prožívám takové období, jako kdybych byl v rehabilitačním centru. Musím se dostat zpátky do normální pozice. Začal jsem jezdit v autě nepřipoutaný a rychle, protože mám pocit, že je všechno jedno, že jsem nadčlověk, který si to může dovolit. Vím. Jsou to jen takové maličkosti, které zase zmizí. Ale musím se dát dohromady. Stát se zase normálním Hynkem Čermákem.”

Celý rozhovor s Hynkem Čermákem ve středu 9. září

Gangster Ka (foto: Bioscop)

Gangster Ka (foto: Bioscop)

Samozřejmě zásadní pocit, který si z filmu odnesete bude deprese a u někoho možná i deziluze (pokud sami nepatříte do podobné kriminální či politické party). Ale i tady se dá najít několik úsměvných scén, které odlehčí atmosféru. Třeba ta, kdy Káčko v rauši skáče do vypuštěného bazénu.

 • Režie - 80%
  80
 • Scénář - 80%
  80
 • Herci - 90%
  90
 • Kamera - 70%
  70
 • Hudba, Výprava - 75%
  75

Gangster Ka (2015)

Gangster Ka je první celovečerní film Jana Pachla. Sice jsem ještě neviděl africké eskapády Radima Kraviece v druhém díle, ale už teď musím říct, že se ho nebojím. Producent Adam Dvořák i Jan Pachl vytvořili s celým štábem profesionální tým. Na plátně to funguje velmi dobře a po celou dobu diváka jednoduše mrazí z toho, co se před ním odehrává. Nutno ještě připomenout, že se (podle slov Jaroslava Kmenty) nejedná a auobiografii Radovana Krejčíře. Je to film inspirovaný realitou a Kmentovými knihami Padrino Krejčíř. Možná budete kino opouštět s depresí, ale rozhodně s vědomím, že jste viděli dobrý film.

80 %
Vaše hodnocení filmu: 3.6 (22 hlasů)
Sending
Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Bioscop © 2015

Gangster Ka
Krimi / Drama / Thriller
Česko, 2015, 100 min
Premiéra: 10. 9. 2015 Bioscop

Režie: Jan Pachl
Scénář: Jan Pachl
Námět: Jaroslav Kmenta
Kamera: Marek Janda
Hudba: Tadeáš Věrčák
Hrají: Hynek Čermák, Predrag Bjelac, Vlastina Svátková, Filip Čapka, Alexej Pyško, Jaromír Hanzlík, Miroslav Etzler, Tomáš Jeřábek, Zdeněk Žák, Jan Révai, Blažena Hlasová, Simona Prasková, Stanislav Majer, Pavel Bezděk, Marian Roden, Jan Vlasák, Václav Chalupa

GangsterKA_A1_nahled

Totalfilm.cz je mediálním partnerem filmu. Tato skutečnost nijak neovlivňuje pozitivně recenzi.
Distribuční společnost je s tímto před uzavřením partnerství obeznámena.

 1. Visitor Rating: 4 Stars

  Reagovat na tento komentář
 2. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář
 3. Visitor Rating: 4 Stars

  Reagovat na tento komentář
 4. Visitor Rating: 2 Stars

  Reagovat na tento komentář
 5. Visitor Rating: 2 Stars

  Reagovat na tento komentář
 6. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář
 7. Visitor Rating: 4 Stars

  Reagovat na tento komentář
 8. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář
 9. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář
 10. Visitor Rating: 1 Stars

  Reagovat na tento komentář
 11. Visitor Rating: 3 Stars

  Reagovat na tento komentář
 12. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář
 13. Visitor Rating: 4 Stars

  Reagovat na tento komentář
 14. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating

%d blogerům se to líbí: