Filmové premiéry od 19. listopadu

Johnny Depp konečně v roli, která dává vzpomenout na jeho herecké kvality ve filmu Black Mass: Špinavá hra startuje přehled dnešních premiér. Vrcholí sága Hunger Games posledním dílem Síla vzdoru 2. Můžete vyrazit také na český 3D snímek Steva Lichtaga pro celou rodinu Aldabra: Byl jednou jeden ostrov, podívat se jak se povedla digitalizace klasiky Adéla ještě nevečeřela, francouzský animák Jak jsem nesnědl svého taťku a další režijní pokus Angeliny Jolie U moře.

Black Mass: Špinavá hra (USA, 2015)

BLKMS_plakat_A1_sMP_nahled-page-001

V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey” Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu.

Black Mass: Špinavá hraicon_csfd
Black Mass
Krimi / Drama / Životopisný
USA, 2015, 123 min
Režie: Scott Cooper
Předloha: Dick Lehr (kniha), Gerard O’Neill (kniha)
Scénář: Mark Mallouk, Jez Butterworth
Kamera: Masanobu Takayanagi
Hudba: Junkie XL
Hrají: Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Juno Temple, Kevin Bacon, Jesse Plemons, Peter Sarsgaard, Corey Stoll, Sienna Miller, Adam Scott, Julianne Nicholson, Rory Cochrane, W. Earl Brown, James Russo, Jeremy Strong, Jay Giannone, Owen Burke, Bates Wilder, Bill Camp, Brad Carter, David Harbour
Produkce: John Lesher

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (USA, 2015)

hg síla vzdoru 2

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. částicon_csfd
The Mockingjay – Part 2
Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 135 min
Režie: Francis Lawrence
Předloha: Suzanne Collins (kniha)
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Toby Jones, Sam Claflin, Jena Malone, Natalie Dormer, Gwendoline Christie, Elden Henson, Willow Shields, Robert Knepper, Evan Ross, Mahershala Ali, Wes Chatham, Joe Chrest, Phillip Troy Linger, Monique Ganderton, Stef Dawson, Patina Miller, Mark Jeffrey Miller, Michelle Forbes, Misty Ormiston, Kim Ormiston
Produkce: Nina Jacobson

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (Česko, 2014)

Aldabra plakat

Výlet do míst, kam lidská noha takřka nemá možnost vkročit, příběh plný fascinujících dobrodružství zdejšího přírodního světa a mimořádný zážitek, jaký může nabídnout jen nejmodernější 3D technologie – všechny tyto atributy a ještě mnohem více v sobě sdružuje nový film ALDABRA: BYL JEDNOU JEDEN OSTROV. Působivý rodinný snímek nabízí unikátní osudové příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra, kteří se zde rodí, vytvářejí společenství, přivádějí na svět mladé i bojují o své přežití. Film Aldabra: Byl jednou jeden ostrov není přírodopisným dokumentem, je vzrušujícím a napínavým příběhem ze světa přírody.

Aldabra: Byl jednou jeden ostrovicon_csfd
Rodinný
Česko, 2014, 73 min
Režie: Steve Lichtag
Scénář: Steve Lichtag
Kamera: Ondřej Hošek, Vojtěch Nedvěd
Hudba: Robert Jíša
Hrají: Oldřich Kaiser (vyp.)
Produkce: Petr Keller, Robert Schneider, Jiří Ticháček, Leopoldo Gout
Střih: Radim Kotěšovec
Zvuk: Jiří Klenka

Adéla ještě nevečeřela (Československo, 1977)

Adéla ještě nevečeřela

Digitalizovaná verze filmu Adéla ještě nevečeřela bude nyní v kinech uvedena v „maskovaném“ formátu 1:1,66, který se dříve používal pro filmy, u nichž se předpokládala divácká úspěšnost. Diváci, kteří na komedii zvyklí hlavně z televize v užším formátu 1:1,37, tak znovu uvidí, jak to filmu v této podobě sluší. Po třinácti letech od natočení parodie Limonádový Joe se dvěma uznávanými krasavicemi českého filmu obsadil režisér Oldřich Lipský do hlavních ženských rolií znovu Květu Fialovou a Olgu Schoberovou. Protože sexbombu Schoberovou stárnutí netěšilo zdaleka tak, jako Květu Fialovou, byl toto její předposlední film. I kvůli zámořskému sňatku s americkým producentem se pak ze světa filmu a z veřejného života stáhla.

Adéla ještě nevečeřelaicon_csfd
Komedie / Krimi / Sci-Fi
Československo, 1977, 105 min
Režie: Oldřich Lipský
Scénář: Jiří Brdečka, Oldřich Lipský
Kamera: Jaroslav Kučera
Hudba: Luboš Fišer
Hrají: Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Ladislav Pešek, Naďa Konvalinková, Václav Lohniský, Květa Fialová, Olga Schoberová, Martin Růžek, Karel Effa, Zdeněk Dítě, Vladimír Hrabánek, Myrtil Frída, Jiří Brdečka, Vítězslav Černý, Petr Brukner, Milan Mach, Vladimír Hrubý, Milivoj Uzelac st., Jan Kotva, Ladislav Krečmer

Proč jsem nesnědl svého taťku (Francie, 2015)

proc jsem nesnedl sveho tatku

Napínavý příběh Edwarda, staršího syna krále Simianů (pralidí), který se narodil příliš maličký a byl proto zatracen svým kmenem. Vyrostl v izolaci pod ochrannou svého přítele Iana. Neuvěřitelně geniální Edward objeví tajemství ohně, lovu, moderního způsobu bydlení, lásky a dokonce naděje. A protože je od přírody velkorysý, chce se o vše podělit. Zvrátí veškeré zavedené pořádky a dovede svůj druh s drzostí a humorem jemu vlastním vstříc skutečné lidské existenci – kde sníst něčího otce prostě není v pořádku.

Proč jsem nesnědl svého taťku
Francie Pourquoi j’ai (pas) mangé mon père
Animovaný / Rodinný / Komedie
Francie, 2015, 95 min
Režie: Jamel Debbouze
Předloha: Roy Lewis (kniha)
Scénář: Fred Fougea (původní scénář), Jean-Luc Fromental (pů… (více)
Hudba: Laurent Perez
Hrají: Jamel Debbouze, Youssef Hajdi, Johanna Hilaire, Julian Ciais, Patrice Thibaud, Arié Elmaleh, Mélissa Theuriau

U moře (USA, 2015)

U moře plakat

Do malebného francouzského přímořského letoviska přijíždí americký manželský pár. Spisovatel Roland (Brad Pitt) tu chce nalézt sílu, klid a inspiraci k napsání své další knihy, naopak jeho žena Vanessa (Angelina Jolie) vlastně ani netuší, co tu dělá. Jejich manželství se během let proměnilo v poněkud toxický vztah, kdy jsou raději sami než s tím druhým, Vanessa na lehátku na terase jejich letního bytu, Roland v baru s místními štamgasty. Partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů (Mélanie Laurent a Melvil Poupaud), kteří se usadí v sousedním bytě a Rolandovi s Vanessou připomenou, jaké to mezi nimi bylo na začátku. Brzy se ukáže, že oba mladí lidé se mohou stát katalyzátorem, který vztah Rolanda a Vanessy buď definitivně zničí, nebo ho pomůže vyléčit.

U moře
By the Sea
Drama / Romantický
USA, 2015, 122 min
Režie: Angelina Jolie
Scénář: Angelina Jolie
Kamera: Christian Berger
Hudba: Gabriel Yared
Hrají: Brad Pitt, Angelina Jolie, Mélanie Laurent, Melvil Poupaud, Niels Arestrup, Richard Bohringer
Kostýmy: Ellen Mirojnick