Očekávaný Rudý kapitán má trailer

Filmová adaptace bestselleru Dominika Dána Rudý kapitán je fanoušky předlohy dlouho očekávanou filmovou událostí nadcházející sezóny. Po náročném natáčení a postprodukci konečně tvůrci detektivního thrilleru představili trailer.

Rudý kapitán situuje svůj příběh do roku 1992, kdy se rozpadá Československo. Detektiv Krauz z Oddělení vražd se dostává k případu umučeného kostelníka. Jeho smrt měla zůstat tajemstvím, ale hřebík zatlučený v jeho hlavě nutí Krauze pátrat i přes varování okolí. Pravdu o propojení církve a StB může odhalit jen muž s přezdívkou Rudý kapitán. Setkání s tímto expertem na „finální výslechy“ ale málokdo přežije…

Rudý kapitán (repro foto trailer)

Rudý kapitán (repro foto trailer)

Film začal režisér Michal Kollár natáčet už v roce 2014 a do hlavních rolí obsadil polskou hvězdu Macieje Stuhra, Mariana Geišberga, Zuzanu Kronerovou, ale taky Martina Fingera nebo Michala Suchánka. Svoji poslední filmovou roli v tomto filmu ztvárnil Ladislav Chudík a Oldřich Kaiser se tady zase objeví v poloze, ve které jej diváci ještě neviděli.

„Hraju svini, která v minulosti páchala hrozné věci, ale svině se hrají vždycky dobře,“ popsal svoji roli, která vyžadovala i fyzickou přípravu, Oldřich Kaiser. „Některé scény jsme museli nazkoušet s kaskadéry, takže jsem před natáčením trénoval,“ dodal.

Film produkuje společnost Fog´n´Desire Films a distribuuje jej společnost A-Company Czech. Premiéru bude mít v českých kinech 10. března 2016.

-red-
zdroj: G. Vágner, D. Brančíková

DL_front