Další Diskopříběh? Decibely lásky Michala Davida představily trailer

Další Diskopříběh na cestě? – Uvidíme. Už teď se ale můžete podívat na trailer k novému hudebnímu filmu Decibely lásky. Film s písničkami Michala Davida natočil jako svůj debut Miloslav Halík. Ten zatím do světa filmu promluvil spoluprací s Milanem Šteindlerem. Ke dvěma jeho filmům totiž napsal hudbu.

Děj hudební filmové romance se odehrává v současnosti a zachycuje podle tvůrců odvěkou touhu po lásce, životním partnerství, nápravě křivd i omylů, to vše napříč všemi generacemi. Je také jakýmsi holdem tvorbě Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů.
V hlavních rolích se objeví Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský ml., Alžběta Bartošová, Filip Cíl, Aneta Vrzalová, Lucie Vondráčková, Rudolf Hrušínský nejml., Petra Svoboda, Roman Vojtek, Marika Šoposká a česká fotbalová legenda Pavel Horváth.

Decibely lásky - štáb

Decibely lásky – štáb

„Mým záměrem bylo, aby vznikl film, který je takový, jako jsou a hlavně o čem jsou moje písničky. Aby s ním člověk měl chuť Žít non stop a Žít tak, jak se má, prožíval Lásku, kterou mu každý závidí a cítil přízeň a podporu Pár přátel, co stačí mít!,“ říká producent a autor hudby Michal David.

Chtěl jsem natočit příběh, který by mohl zažít kdokoliv z nás. Příběh o tom, že je třeba stále věřit v lásku i o tom, že by člověk měl dostat v životě druhou šanci,“ říká režisér Miloslav Halík a dodává: „Řadu situací a motivů, které se ve filmu objeví, jsem si takzvaně vypůjčil od života – staly se v různých obměnách mně, mým přátelům a mohly se stát komukoliv z našich diváků. Doufám, že budou Decibely lásky právě tak vnímat.“


Ve filmu zazní nejen původní a legendární písničky Michala Davida jako:  Jsou rána tíživá, Nikdo nepřišel, Chtěl bych žít tak, jak se má, nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba,  doplněná písničkami Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, H.Lewise.

Film bude mít premiéru 11. února 2016 v distribuci společnosti Falcon.

-red-
zdroj: U. Donátová