Nová pohádka Řachanda se představuje v traileru

Měsíc před premiérou představuje nová česká pohádka Řachanda svůj trailer. Film natočila režisérka Marta Ferencová a v hlavních rolích uvidíme Bolka Polívka, Vladimíra Polívku, Vilmu Cibulkovou, Oldřicha Kaisera, Jana Hrušínského, Davida Novotného a další známé herce. Podívejte se na trailer. Redakci v něm zaujaly především masky, které vypadají na české poměry velmi povedeně.

„Pohádkám v poslední době podle mě chybí určitá milost a komediálnost, takže jsme chtěli natočit něco, co by se vracelo k odkazu pohádek, jako Byl jednou jeden král a podobně. Zároveň jsme ale chtěli zaujmout současné děti, které zbožňují Harryho Pottera a Pána prstenů, a tak i u nás v lese žijí zvláštní tvorové,“ popsal vznik pohádky scénárista a producent Daniel Miňovský.

Řachanda (foto: Apfel Production)

Řachanda (foto: Apfel Production)

Natáčení probíhalo lesích na Královehradecku, v Dětenicích a na hradě Kost a poprvé se na něm potkali otec a syn Polívkové. „Je to vtipně napsaná pohádka, i když moje postava je zrovna záporná. Ale jsem rád, že se tam s Vláďou o sebe alespoň tak ´otřeme´, při filmové práci jsme se před kamerou ještě nepotkali,“ řekl Bolek Polívka, který hraje vyslance Theofila.

Řachanda (foto: Apfel Production)

Řachanda (foto: Apfel Production)

Krále a královnu ztvárnil Jan Hrušínský a Martina Bezoušková, vojsku velí Petr Čtvrtníček a ponocným se stal Oldřich Kaiser. V lese potom žijí nejrůznější trollové, hejkal, puci nebo také zelené dryády. „V maskérně jsme každý den trávily čtyři hodiny, přebíhaly jsme po kmenech stromů, střílely z luku, bylo to zajímavé,“ shodly se tři nejvýraznější dryády Anna Stropnická, Šárka Vaculíková a Michaela Zemánková.

V dalších rolích diváci uvidí spoustu známých jmen od Davida Novotného, Martina Pechláta, Jaromíra Noska, Tomáše Havlínka až po Ester Kočičkovou a některé postavy jsou nadabovány herci jako je Jiří Lábus, Petr Rychlý nebo Ondřej Sokol.

Producenty filmu jsou společnosti APFEL Production a first.FRAME, hlavním partnerem TV Nova, distributorem společnost Cinemart. Premiéra v českých kinech je 25. 2. 2016.

-red-
zdroj: G. Vágner