Nepřehlédněte

Anděl Páně 2 má dotočenou první etapu na hradě v Ledči

Natáčení volného pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Anděl Páně s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích má za sebou první etapu, kterou hostil hrad v Ledči nad Sázavou. Podle kastelána Luďka Šímy je to od roku 1999 již třinácté natáčení, které na ledečském hradě hostuje. Natáčely zde jak domácí tak zahraniční produkce  s velkými mezinárodními hvězdami jako byl Gérard Depardieu, který zde točil Bídníky, nebo Matt Damon, který zde natáčel Kletbu bratří Grimmů. Ani režisér Anděla Páně 2 Jiří Strach zde není poprvé, v Ledči vznikaly i některé záběry do televizní pohádky Šťastný smolař.

Jiří Strach se štábem pohádky Anděl Páně 2 v Ledči nad Sázavou

Jiří Strach se štábem pohádky Anděl Páně 2 v Ledči nad Sázavou

A jak moc zasahuje natáčení do běžného provozu hradu?  „V zimním období je to organizačně jednodušší, v sezóně podobná akce samozřejmě přináší jistá omezení, ale nechceme ani  v době natáčení hrad znepřístupnit a jak návštěvníci, tak obyvatelé Ledče nad Sázavou přijímají  filmování s pochopením,“ říká kastelán Šíma. „ Za ty roky jsme už na filmaře zvyklí, pro město i hrad je to příjemné zpestření a samozřejmě to přitáhne k Ledči i mediální pozornost,“ dodává Luděk Šíma.

anděl-pane-2-foto
Pro scény příběhu, který se odehrává v adventním čase, a v němž se opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka., vznikly desítky dekorací, jejichž výroba trvala téměř jeden půl měsíce. Nyní se štáb přesune do Beřkovic a pak Českého Krumlova, ateliérové scény vzniknou ve studiích České televize, která je koproducentem pohádky. Štáb čeká také dvoudenní natáčení v krásných přírodních sceneriích na Slovensku.
Do kin film vstoupí v adventním čase, 1. prosince 2016, distributorem je společnost Falcon.

Foto: Marlene Film Production/ Česká televize
video: Totalfilm.cz
zdroj: U. Donátová

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.