Nepřehlédněte

Diváci projektu Prime Time uvidí pilotní díl seriálu Vinyl jako první

Dva dny před celosvětovou televizní premiérou uvidí 280 diváků pražského Bia Oko pilotní díl seriálu Vinyl z produkce HBO v exkluzivní předpremiéře. Stane se tak v rámci prvního večera projektu Prime Time Kino, který si klade za cíl pravidelně přinášet kvalitní televizní produkci od špičkových filmových tvůrců na plátna kin, na kterých mohou vyznít nejlépe. První večer Prime Time Kina se seriálem Vinyl, který vznikl pod taktovkou Martina Scorseseho a Micka Jaggera, proběhne v pátek 12. února od 20 hodin v pražském Biu Oko.

Vinyl je nový seriál z produkce HBO, který vznikl ve spolupráci ikonických autorů Martina Scorseseho, Terence Winteraze a Micka Jaggera, legendárního zpěváka skupiny Rolling Stones. Seriál zavede diváky do drsného prostředí rockové hudby sedmdesátých let – do světa rodící se punkové, disco a hip-hopové scény, v němž kapely jako Rolling Stones a Led Zeppelin bojují o své místo na výsluní. Divák sleduje tento fiktivní, leč autentický svět očima ředitele nahrávací společnosti, jehož život se pomalu hroutí.

Vinyl (foto HBO)

Vinyl (foto HBO)

Na projekci plynule naváže večírek ve stylu newyorské hudební scény 70. let v blízkém klubu Neone. Vstup na jedinou předpremiérovou projekci bude pro registrované diváky zdarma. Kapacita sálu je omezená a projekce je určená pouze pro diváky starší 18 let. Informaci o spuštění registrace na projekci se diváci dozvědí na facebookové stránce projektu www.facebook.com/primetimekino nebo v newsletteru, do kterého je možné se zaregistrovat na webu www.primetimekino.com.

Za projektem Prime Time Kino stojí tým, který spojuje zkušenost ze dvou filmových festivalů (Fresh Film Festu a Festivalu krátkých filmů Praha) a řady dalších projektů. Prime Time Kino bude jakýmsi kontinuálním celoročním festivalem pilotních dílů nových seriálů z kategorie tzv. „quality TV“, tedy hodnotné televizní produkce, do které se v posledních letech čím dál tím více zapojují renomovaní filmoví tvůrci.

Vinyl (foto HBO)

Vinyl (foto HBO)

„Určité typy filmů postupně mizí už i z artových kin a čím dál častěji se objevují ve formátu televizních sérií. Věci, které mají půdorys psychologického dramatu, složitější strukturu vyprávění, postavy, které mají nějaký vývoj… Scenáristé a režiséři, kteří chtějí dělat takové projekty, je snáz realizují v televizních formátech a zároveň rádi využijí rozsáhlejší prostor, který jim několikadílná série nabídne pro rozvinutí příběhu,” vysvětluje Karel Spěšný za projekt Prime Time Kino. „Chceme mít zkrátka možnost užít si tyhle výjimečné televizní série na velkém plátně a s kvalitním zvukem naplno. Nebo alespoň jejich pilotní díly, které mají uzavřenější formu, delší stopáž a celkově nastavují atmosféru a styl,” doplňuje za Prime Time Kino Radka Weiserová.

Prime Time Kino nabídne nejen premiéry pilotních dílů, ale také seriálové maratony

Celoroční festival pilotních dílů nových sérií, vlajková loď projektu Prime Time Kino, by měl probíhat se zhruba dvouměsíční periodicitou v kinech v Praze, Brně a dalších městech v ČR. Kromě premiér nových seriálů by se však Prime Time Kino jednou za čas rádo vrátilo také ke starším kvalitním seriálům, které si vytvořily silnou fanouškovskou komunitu, nebo naopak nedostaly dostatečný prostor v českých televizích. Starší seriály typu Top of the Lake (2013, režie: Jane Campion), Mildred Pierce (2011, režie: Todd Haynes), Southcliffe (2013, režie: Sean Durkin) nebo Angels in America (2003, režie: Mike Nichols) plánuje Prime Time Kino promítat v kinech celé v seriálových maratonech.

Mildred Piercová (foto: HBO)

Mildred Piercová (foto: HBO)

První večer Prime Time Kina v duchu hesla „sex, drogy & rocknroll“

První večer Prime Time Kina diváky přenese do New Yorku 70. let s téměř dvouhodinovým pilotním dílem seriálu Vinyl z produkce HBO. Sex, drogy a rock’n’roll v podání Martina Scorseseho a Micka Jaggera si diváci užijí exkluzivně dokonce dva dny před celosvětovou televizní premiérou, která proběhne v USA 14., v ČR pak 15. února. Od 15. února bude pilotní díl Vinylu k dispozici volně a bez registrace také na službě HBO GO. Na jedinou premiérovou projekci Prime Time Kina, která proběhne v pátek 12. února od 20 hodin, se dostane pouze 280 diváků. Vstup bude pro všechny zdarma, ale jen pro diváky, kteří si jako první stihnou zarezervovat vstupenky. Pro informaci o spuštění rezervace je nutné sledovat facebokovou stránku projektu nebo se na webu zaregistrovat do newsletteru. Ti, na které se nedostane místo v sále, mohou dorazit alespoň na večírek k seriálu v klubu Neone, který začne ve 22 hodin a ponese se zcela v nespoutaném duchu seriálu Vinyl.

 

O projektu Prime Time Kino – To nejlepší z TV na plátnech kin

Každé 2-3 měsíce uvede Prime Time Kino ve vybraném kině v předpremiéře pilotní díl připravované série, jež bude uvedena v následujících týdnech některou z televizních stanic, a to nejen českých. V období mezi premiérami budou mít diváci ve vybraných artových kinech možnost užít si v maratonech některou z mimořádných sérií, z nichž notnou část mohou znát v nejlepším případě ze „stažených” verzí. Příležitostně se projekt vrátí také k dnes již kultovním sériím, od jejichž uvedení už nějaký čas uplynul.

Více o projektu Prime Time Kino a registrace do newsletteru: www.primetimekino.com

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.