Nepřehlédněte

První dojmy | Bohové Egypta – nadupaný vizuál

Dnes jsme v pražském kině IMAX viděli dobrodružné fantasy Bohové Egypta. Z původního traileru jsme moudří nebyli, o to víc nás příjemně překvapil výsledek. Ať už v recenzi zkritizujeme cokoliv, minimálně dvě věci se Bohům Egypta upřít nedají. Nadupanou zábavu a perfektní vizuál. Je evidentní, že tvůrci chtěli především zdůraznit trikovou stránku snímku. Neskutečná prostředí, která sice místy působí až přeplácaně, ale rozhodně velkolepě a pompézně. Včetně několika dobrých bojových choreografií. V následujícím videu se můžete podívat na ukázku z natáčení v královské pokladnici a následného navlečení finálního kabátku. 


Výprava je opravdu neskutečně vymazlená. Studio do filmu nasypalo 140 milionů dolarů a na filmu je to sakra vidět. Co se týče scénáře, film má zásadní výhodu: je to vlastně pohádka. Takže o logice, klišé a naivitě se vůbec nemusíme bavit. S tou se zkrátka počítá. Takže za nás krátce a stručně před recenzí: tohle se povedlo a pokud vyrazíte do kvalitního kina, zažijete opulentní vizuální řežbu.

Bohové Egypta představuje v akci bohy starověkého Egypta. Děj filmu vychází z legendy o synech nejvyššího boha Ra. Set, bůh pouště, zabil svého bratra Usira, boha plodnosti. Usirův syn Horus, bůh nebes, chtěl svého otce pomstít a svedl se Setem bitvu o egyptský trůn.

Recenze v pátek

Bohové Egypta - vizualizace

Bohové Egypta – vizualizace

Bohové Egypta - vizualizace

Bohové Egypta – vizualizace

Bohové Egypta - Seth

Bohové Egypta – Seth

Bohové Egypta - Horus

Martin Staněk
zdroj: Bontonfilm © 2016

soutez-bohove-egypta

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.