Nepřehlédněte

ČT chystá nové projekty, nové řady První republiky, Soudce A.K. i Strachových thrillerů

406 nových projektů schválila Česká televize do výroby. Vybírala z více než 1100 námětů, které do televize přinesli tvůrci. Kromě nových projektů se vrátí v další radě i úspěšné původní seriály. Už včera televize na listopad ohlásila začátek natáčení druhé řady ságy První republika. Pokračovat bude i Život a doba soudce A. K. nebo další minisérie Krev démona z cyklu mysteriózních thrillerů Jiřího Stracha.

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Druhá řada První republiky bude podle kreativního producenta ČT Jana Maxy kratší (13 dílů), ale děj bude podle něj díky tomu kompaktnější a zhuštěný. Pokračování tak podle tvůrců přinese divákovi intenzivnější zážitek.
Hned s třemi projekty vchází do výroby režisér Radim Špaček. Kriminální minisérie ze Sokolova 80. let Svět pod hlavou má v hlavní roli Václava Neužila. Špaček také spolurežíruje druhou řadu Soudce A. K. a dokumentární sérii Příběhy 20. století.

David Švehlík (Adam Klos - v seriálu ČT Život a doba soudce A. K.)

David Švehlík (Adam Klos – v seriálu ČT Život a doba soudce A. K.)

Do výroby jde i třídílné psychologické drama Spravedlnost či šestidílný kriminální thriller Vzteklina. V koprodukci se Slovenskou televizí vzniká třináctidílný kriminální seriál Inspektor Max s Jurajem Kukurou v hlavní roli.

Nové logo ČT ve 3D verzi

Kromě již zmíněné dokumentární série Příběhy 20. století vzniká i série dokumentů o Chartě 77, jejíž vznik si příští rok budeme připomínat. Do výroby jde dokumentární cyklus o české šlechtě Modrá krev nebo Děti online o nové genaraci dětí, která většinu volného času tráví ve virtuálním světě. Chystají se i sportovní dokumenty o Emilu Zátopkovi Zátopek (režíruje David Ondříček) a snímek s výmluvným názvem Baník!!! režiséra Romana Motyčky.

vlastní zpráva, MS
zdroj: ČT

%d blogerům se to líbí: