Dvojníci | Petr Nárožný: Na vlasy už jsem si odvykl (rozhovor a soutěž)

V nové komedii s Ondřejem Sokolem Dvojníci hraje populární herec Petr Nárožný mafiána. A po nějaké době se na plátně objeví s parukou. Jak se s vlasy Petr Nárožný vyrovnal a jak ho bavilo natáčení si přečtěte v následujícím rozhovoru. Zároveň můžete soutěžit o audioknihu Dvojníci, kterou namluvil Jakub Kohák.

Rozhovor s Petrem Nárožným

Ve filmu Dvojníci hrajete mafiána, mohl byste nám ho trochu přiblížit?
Řekl bych, že je to takový český mafiánský boss. On by sice byl rád tím Krejčířem, ale obávám se, že by neovládl ani farmářský trh ve Strašnicích. Spíš si na něj jen tak hraje.

Proměna v bosse pro vás byla docela zásadní, co se týče vizáže. Jak jste se cítil, když jste se poprvé podíval do zrcadla?
S maskérkou Evičkou, se kterou se znám dlouho, jsme vybírali paruku. A vznikl z toho takový zvláštní divný cizí člověk. Už jsem odvykl vnímat sám sebe s vlasy, takže jsem radši, když jsem takový, jaký jsem.

Ondřej Sokol a Petr Nárožný v komedii Dvojníci (foto: Bioscop)

Ondřej Sokol a Petr Nárožný v komedii Dvojníci (foto: Bioscop)

Baví vás hrát záporné postavy?
Baví mě hrát postavy, když je co hrát. A myslím si, že ve Dvojnících jsem si to docela užil.

Co se vám honilo hlavou, když jste poprvé četl scénář?
Měl jsem obavu, jestli je to takto možné natočit. Jestli je možné, že se Ondra Sokol může vrátit domů jako úplně jiný, cizí člověk. Představoval jsem si, jak by to dělali Američani. Jak by studoval hlas toho druhého, protože dva hlasy stejné nejsou. Jestli by si sehnal jeho šaty, a tak dále. Ono to vlastně nejde. Naštěstí mě z toho vyvedl pan režisér Chlumský, který mi na první schůzce řekl, že to budeme hrát s jistou komediální nadsázkou – jako třeba ve filmu Kdo chce zabít Jessii? Prostě „o cihlu vejš“, jak se mezi herci říká. Pak na to divák přistoupí.

Dvojníci - Petr Nárožný (foto: Bioscop)

Dvojníci – Petr Nárožný (foto: Bioscop)

Když si vzpomenete na natáčení, co se vám vybaví jako první?
Víte, já netočím moc rád. Toho času, kdy člověk jen sedí a čeká na záběr… Mám raději, když to jde rychle za sebou. Což u filmu prostě nejde. Takže se mi jako první vybaví čekání.

Jak se vám spolupracovalo s Ondrou Sokolem? Jaké bylo pozorovat jeho proměny?
Myslím, že tohle není lehký úkol, ale protože vím, že Ondra je dobrý herec a vynikající režisér, tak si myslím, že byl sám na sebe velice přísný a že to dělal, jak nejlépe mohl. Myslím si, že hrát
dvojroli není vůbec lehké, ale on to zvládl.
-red-

Soutěžíme o 5 knih Dvojníci

dvojnici-soutez

Soutěž trvá od 16. 3. do 21.3. 2016 včetně. Každý soutěžící smí do soutěže zaslat pouze jeden email se správnými odpověďmi nebo místo emailu použít formulář na webu. Pokud pořadatel zjistí, že soutěžící toto pravidlo obchází, vyloučí ho ze slosování. Pokud budete odpovídat na email soutez@totalfilm.cz, uveďte do předmětu “Dvojníci”.

Dvojnici-banner-dlouhy

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.