Nepřehlédněte

Cameron natočí 4 další Avatary, první půjde do kin v roce 2018

Plány na natáčení dalších dílů Avataru prozradil režisér James Cameron na CinemaConu a předestřel také časový plán. Premiéry jednotlivých pokračování jsou naplánovány až do roku 2023, s tím, že první v kinech odstartuje v roce 2018. Další díly by pak měly jít do kin v letech 2020, 2022 a 2023. Půjde o pečlivou distribuční alchymii studia 20th Century Fox. Studio potřebuje, aby se jednotlivé filmy časově nestřetly s konkurenční Star Wars ságou společnosti Disney.

Avatar (foto: Bontonfilm)

Avatar (foto: Bontonfilm)

Avatar už nemusí být trhák…

Cameron prozradil, že několik let pracuje se scénáristy na rozpracování světa a mytologie Pandory, tak aby vznikla rozsáhlá sága, která zaplní díru na trhu. Někteří kritici ale tvrdí, že pokud byl původní Avatar v roce 2009 u startu velkofilmů tohoto typu a definoval 3D pro budoucnost, ono nadšení z něj je prý už dávno pryč. Způsobilo to mimo jiné ono dlouhé čekání na další díl. Pokud se vše podaří dvojka Avataru půjde do kin tedy s 9 letým odstupem. To je v dnešní době opravdu hodně. Disney sytí se svými sériemi trh každoročně a v případě Marvelu i Star Wars ságy posílá do kin i side filmy, které divákům krátí chvíle čekání na hlavní filmy.

…pauza byla příliš dlouhá

Avatar má podle těchto kritiků i filmových novinářů až příliš velkou pauzu. Výsledek Avataru 2 je tedy sázkou do loterie. Nikdo neví, jak diváci zareagují. Pokud by se naplnily černé předpovědi, další díly nejspíš vůbec nevzniknou. Optikou tohoto černého pohledu na věc je zatím tedy jistotou pouze vznik druhého pokračování slavného filmu. Ten je prozatím stále nejvýdělečnějším filmem všech dob. Celosvětově utržil 2, 67 miliardy dolarů.

-red-

%d blogerům se to líbí: