Anifilm 2016 – tipy z programu (pátek 6. května)

Pátek bude ve Světozoru kromě promítání soutěžních bloků, programu porotce Noureddina Zarrinkelka (12:00) či dalšího bloku sekce Kde domov můj? (14:00) především ve znamení premiér restaurovaného Špalíčku, prvního celovečerního loutkového filmu Jiřího Trnky. Premiéra se koná v 18 hodin. Hned po ní v 19.30 následuje další soutěžní snímek Psychonauti, zapomenuté děti, španělského režiséra Alberta Vázqueze.

Špalíček z filmového políčka (foto: NFA)

Špalíček
z filmového políčka (foto: NFA)

V Divadle J. K. Tyla můžete ve 14 hodin zajít na Anomalisu. Hlavním hrdinou druhého režijního počinu scenáristy Charlieho Kaufmana a spolurežiséra Dukea Johnsona je muž ve středních letech Michael Stone, který je autorem bestselleru o správném fungování zákaznického servisu a call centra.

V 16 hodin začíná loňská česká novinka Jana Baleje Malá z rybárny. Moderní adaptace původní pohádky Malá mořská víla H. Ch. Andersena je silným a děsivě realistickým příběhem o nenaplněné lásce a o hodnotách dnešní společnosti. Příběh je plný atmosfér, výrazných a jedinečných charakterů a inspirace. Ve 20.30 má svůj program další porotce – tentokrát Rosto.

Další soutěžní soutěžní i mimosoutěžní bloky běží po celý den ve Schwarzenberském sále. Jak podporuje animovaný film Státní fond pro podporu kinematografie se můžete dozvědět ve 13.30 v Loutkovém divadle.

Dům animace

Ve 13.30 se v Domě animace koná Káva s tvůrci. Během neformálního moderovaného setkání se dozvíte více o jejich filmech a budete mít prostor na vlastní otázky. Bonusem je káva zdarma.

Ve 21 hodin na Masarykově náměstí startuje oscarový animák V hlavě.

podrobný program na www.anifilm.cz