David Arnold okouzlil Prahu hudbou z bondovek, Hvězdné brány a Sherlocka

V pražské koncertní síni Rudolfinum se v neděli večer představil britský hudební skladatel David Arnold. V rámci festivalu Film Music Prague vystoupil skladatel za doprovodu orchestru Praga Sinfonietta, zpěvačky Alžběty Kolečkářové a Kühnova smíšeného sboru. Diváci vyslechli jeho sklady k bondovkám, Hvězdné bráně, Godzille, Dni nezávislosti nebo seriálu Sherlock.

David Arnold (foto: M. Třasák)

David Arnold (foto: M. Třasák)

David Arnold (*1962)  se v průběhu devadesátých let zařadil mezi skladatelskou špičku. Napsal hudbu k filmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Godzilla, bondovkám Jeden svět nestačí, Zítřek nikdy neumírá, Casino Royale a Quantum of Sollace . V posledních letech se věnuje především skládání pro televizi. Notoricky známá je fanouškům jeho hudba a hlavní motiv k seriálu Sherlock s Benedictem Cumberbatchem. Je podepsán ale také pod hudbou k sériím Malá Velká Británie či Jekyll a Hyde.

Arnold v Praze osobně uvedl všechny skladby. Koncert celý odmoderoval a vtipně jednotlivé skladby představil a oglosoval. Dirigentem večera byl japonec Chuhei Iwasaki, kterého zná posluchačská obec jako šéfdirigenta Filmové filharmonie.
David Arnold je velkým fanouškem bondovské filmové série. Poslední soundtrack vytvořil k filmu Quantum of Sollace. Ve skládání hudby k příběhům nejslavnějšího britského agenta nepokračuje, protože Sam Mendes už léta spolupracuje s Thomasem Newmanem.

Koncert David Arnold Live - neděle 5. 6. 2016

Koncert David Arnold Live – neděle 5. 6. 2016

David Arnold je držitelem řady cen, včetně Grammy a Emmy.

Na podzim se v rámci festivalu Film Music Prague uskuteční STAR TREK koncert.


více o festivalu na www.filmusicprague.com

-red-
foto: Matěj Třasák 
www.matejtrasak.com