Dory připlouvá do kin (zajímavosti a soutěž s filmem)

Ani se to nezdá tak dlouho, ale oscarový film Hledá se Nemo, který dodnes patří k nejoblíbenějším pixarovkám měl premiéru před třinácti lety. Proto mají velká očekávání před premiérou Hledá se Dory nejen malí diváci, ale i ti, kteří v době premiéry prvního filmu dospělí nebyli a nyní už jsou. Vymodlené pokračování vtipného a dojemného animáku tentokrát předkládá především příběh bláznivé rybky Dory, která je schopna zapomenout úplně všechno. Pojďte spolu s námi projít pár zajímavostí o filmu a zasoutěžit si o pěkné ceny k filmu od distribuční společnosti Falcon. Dory se svými kamarády vpluje do českých kin už tento čtvrtek, 16. června.

Hledá se Dory (foto: Falcon)

Hledá se Dory (foto: Falcon)

Pro potřeby natáčení Hledá se Dory bylo vytvořeno 103 639 storyboardů (nákresy scén). Pro srovnání – v případě snímku Toy Story: Příběh hraček 3 jich bylo “jen” 49 651.
Film obsahuje celkem 289 240 840 klíčových snímků. Dekorační tým musel po celkem šesti různých lokacích rozmístit dohromady 26 705 jednotlivých kusů korálů.
Pro potřeby animace postavy Hanka bylo použito celkem 11 041 prvků, kterými je animace ovládána (průměrná postava jich vyžaduje kolem 20).
Hank má celkem 350 přísavek: 50 na každém ze sedmi chapadel. Každá z mořských sasanek má celkem 319 chapadel. Tým, který animoval právě postavu Hanka, potřeboval na svou práci celkem 118 týdnů. Migrace rejnoků se ve filmu účastní 5 000 rejnoků.
Celkem 51 minut filmu obsahuje scény s velkým množstvím postav, což je více než dvojnásobek průměru dosavadních filmů společnosti Pixar.

Zatímco závěr Oskarového® snímku z roku 2003 Hledá se Nemo zanechal fanoušky i filmové tvůrce dokonale spokojené, v hlubinách mysli režiséra Andrewa Stantona zůstalo něco, co se vynořilo až před několika lety. „Uvědomil jsem si, že mám o Dory starost,“ říká. „Její problém s krátkodobou pamětí zůstal nevyřešen. Co kdyby se znovu ztratila? Byla by v pořádku?“

Hledá se Dory (foto: Falcon)

Hledá se Dory (foto: Falcon)

Podle Stantona scénáristé nejdříve zobrazovali Dory jako lehkomyslnou, veselou a hravou – což jsou povahové rysy, které jsou sice hezké, ale postrádají hloubku. „Zdála se mi příliš dvourozměrná,“ říká režisér. „Uvědomil jsem si, že i když já její původ velmi dobře znám, všichni ostatní jsou na tom jinak – včetně diváků. Všichni odešli z Nema s tím, jak byla legrační. Ale já to vždycky vnímal jako masku. Uvědomil jsem si, že musím divákům sdělit, co se Dory stalo, když byla malá.“

Příběh začíná hned poté, co Dory a Marlin cestovali přes oceán, aby našli Nema. V jejich těsném sousedství zrovna probíhá velká migrace rejnoků a ta vyvolá u Dory vzpomínky. „Ten zážitek se podobá okamžiku, kdy Dory před lety ztratila své rodiče,“ říká Stanton. „Je zahlcena vzpomínkami a motivací hledat svoji rodinu.“

Soutěž o balíčky k filmu Hledá se Dory

soutez-dory


Soutěž trvá od 15. 6. do 22. 6. 2016 včetně. Každý soutěžící smí do soutěže zaslat pouze jeden email se správnými odpověďmi nebo místo emailu použít formulář na webu. Pokud pořadatel zjistí, že soutěžící toto pravidlo obchází, vyloučí ho ze slosování. Pokud budete odpovídat na email soutez@totalfilm.cz, uveďte do předmětu “Dory”.

Děkujeme distribuční společnosti Falcon a síti multikin Cinestar

falcon-38-logo_1356004558cinestar

 

Comments are closed.