Do kin vchází ulítlá REALITA – film vybrali do distribuce sami diváci

Nekonformní tvůrce Quentin Dupieux na sebe obrátil pozornost před pár lety na festivalu v Cannes. Od té doby každý jeho další projekt budí zaslouženou pozornost. Jeho novinku Realita vybrali do české distribuce sami filmoví fanoušci. Skupina sta filmových nadšenců jej vybrala v konkurenci dalších devíti evropských snímků jako nejlepšího kandidáta pro českou distribuci. Snímek tak porazil například vítěze festivalu v San Sebastianu, islandské drama Sparrows, či řecký snímek Chevalier, který byl letos oceněný na festivalu v Londýně.

Realita (foto: Aerofilms)

Realita (foto: Aerofilms)

Film Realita sbíral nadšené ohlasy již na loňském ročníku MFF Karlovy Vary, kde byl uveden v prestižní sekci Horizonty. Porotci Scope100 na snímku ocenili především jeho originalitu, humor a lehkost, se kterou balancuje prolínání jednotlivých dějových rovin. Nesmělému filmaři Jasonovi (Alain Chabat) se může splnit sen. Bohatý producent Bob Marshall souhlasí, že zafinancuje jeho hororový film. S jedinou podmínkou: Jason má 48 hodin na to, aby objevil nejlepší výkřik v historii filmu. Jeho hledání se však postupně mění v noční můru…

Proč vybrali tento film účastníci projektu Scope100?
„Perfektní a neobyčejný film s vynikajícím prolínáním jednotlivých dějových rovin, okořeněný příjemným humorem a parodií.” (Jana Bročková)
„Hypnotické, schizofrenní, sofistikované, záludně a efektně matoucí. Za každým rohem zvrat, který vás o(c)hromí, který vás vcucne a už nepustí.” (Andrea Ctiborová)
„Elegantní evropská verze Lynche, která má šanci stát se u určitého publika kultovní.” (Julie Kolářová)
„Osobně už jsem skoro v pokušení si myslet, že Realita je skoro geniální film.” (Stanislav Rulc)
„Film, který Vás donutí přemýšlet dlouho po tom, co jste ho viděli a toužíte jej vidět ještě jednou nebo raději dvakrát.” (Irena Královcová)
Realita (foto: Aerofilms)

Realita (foto: Aerofilms)

Paralelně s Českou republikou se druhý ročník projektu Scope100 uskutečnil také v Polsku, Rakousku, Maďarsku, Norsku a Belgii. “Sto členů komunity letos nakoukávalo filmy velmi poctivě, oproti minulému ročníku nad nimi vznikla ještě náruživější debata. Máme radost ze všech jejich komentářů, podnětů a nápadů. Podle reakcí porotců soudíme, že Realita je snímek, který má potenciál oslovit hodně diváků. A my se moc těšíme, jak se mu bude dařit v kinech,” říká koordinátorka Scope100 pro Českou republiku Anna Lísalová z distribuční společnosti Aerofilms. Vybráním vítězného filmu komunikace s komunitou Scope100 nekončí – členové budou mít nyní možnost zapojit se do distribuční a marketingové strategie filmu.

Film má premiéru 9. června

-red-
zdroj: Aerofilms

Článek jsme oštítkovali takto: