Nepřehlédněte

51. MFF KV | Hřebejkovu Učitelku odměnili diváci potleskem ve stoje

Nebývale vřelou reakcí odměnili v pondělí večer diváci tvůrčí delegaci světové premiéry nového filmu Jana Hřebejka Učitelka. Ve Velkém sále se promítala novinka, kterou napsal scénárista Petr Jarchovský. Film známého tvůrčího dua byl zařazen do hlavní soutěže karlovarského festivalu. Diváci po jeho skončení tleskali ve stoje.

kviff-51-2016-logoZdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce.
Film vznikal na Slovensku, odehrává se v Bratislavě a hlavní roli získala slovenská herečka Zuzana Mauréry. Herečka ke své postavě prozradila na odpolední tiskovce: „Moje postava je absurdní a zrůdná, ale na druhé straně i tragikomická. Snažila jsem se ji udržet na hranici, kde je ten vtip nebezpečný.“

Čeští herci jsou v Hřebejkově novince v menšině. Výrazným objevem může být český herec Martin Havelka. Jeho výkon vyzdvihuje v našem videorozhovoru i sám režisér. Ve filmu se dále objevují Peter Bebjak, Csongor Kassai, Zuzana Konečná, Ondřej Malý, Attila Mokos, Éva Bandor nebo Richard Labuda.

Delegace k filmu Učitelka

Delegace k filmu Učitelka

Na tiskové konferenci odpovídal Jan Hřebejk mimo jiné i na otázku na český dabing snímku:„Pro české publikum film dabovat nebudeme. To by byla prasárna. Pouštěli jsme ho gymnazistům a nechytli jen pár slov jako murár. Dnes mladí díky talentovým show rozumí slovenštině lépe než před patnácti lety.“
Do českých i slovenských kin vejde Učitelka už 21. července.

Ucitelka-800x200px

-red-
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
video: Totalfilm.cz

%d blogerům se to líbí: