Nepřehlédněte

51. MFF KV | Anděl Páně 2 ve Varech a venku je také první trailer (video)

Tvůrci v čele s režisérem Jiřím Strachem představili dnes odpoledne divákům v Domě ČT pokračování pohádky Anděl Páně 2. Režisér divákům prozradil, proč trvalo dlouhých 11 let, než vzniklo pokračování. “Nechtěli jsme točit žádnou rychlokvašku a svézt se na vlně úspěchu jedničky. Prostě jsme chtěli dobrý scénář. A ten nakonec napsal Marek Epstein.”

Hlavní roli anděla Petronela a čerta Uriáše si opět zopakovali Ivan Trojan a Jiří Dvořák. Kromě Jiřího Bartošky v roli Pána Boha či Kláry Issové se ale na plátnech objeví i nové tváře: Vica Kerekes, Matěj Hádek, Stanislav Majer, Marek Taclík či Anička Čtvrtníčková.

Anděl Páně 2 v domě ČT (foto: Totalfilm.cz)

Anděl Páně 2 v domě ČT (foto: Totalfilm.cz)

A všechny pochopitelně zajímá i co se bude ve dvojce Anděla Páně dít: Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl i čert musí šupem na svět – jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských“ zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění.

Pohádka vejde do kin 1. prosince v distribuci společnosti Falcon.

-AC-, Totalfilm.cz
foto: Totalfilm.cz, Marlene Film production/Česká televize © 2016
video: Totalfilm.cz, Falcon © 2016