Česko-rakouské špionážní drama Krycí jméno Holec má trailer

Česko-rakouské špionážní drama natočil rakouský režisér Franz Novotny. V hlavních rolích se kromě  Kryštofa Hádka, Vicy Kerekes a Johannese Zeilera objeví za českou stranu také David Novotný, Jenovéfa Boková, Ondřej Brzobohatý, Vilma Cibulková, Jiří Vyorálek a další. Napínavý snímek na motivy povídky režiséra Jana Němce Italská  spojka se odehrává mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968.

Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, je rámcem pro moderní špionážní drama, jehož hlavní hrdinové jsou ve vypjatých společenských okamžicích postaveni před zásadní volbu mezi kolaborací a sebedestruktivním hrdinstvím.

Krycí jméno Holec

Krycí jméno Holec –  Kryštof Hádek, Vica Kerekes a Franz Novotny

Mezinárodní koprodukce mnohdy vzniká jako pouhé sdružení prostředků. U nás je to jinak. Příběh filmu se dotýká skutečných událostí, které propojovaly naše země, na pozadí napínavého dramatu nabízí střet životních postojů Východu a Západu v šedesátých letech. Vypjaté události tu symbolizují období, kdy lidé byli ochotni pro své myšlenky riskovat existenci, možná i život. Proto v našem příběhu stojí na jedné straně Helmut Zilk, skutečná kontroverzní osobnost, obestřená tajemstvím, jež nebylo plně vysvětleno ani po jeho smrti a na druhé straně umělec, režisér, který obětuje svou budoucnost pro možná zbytečný akt hrdinství,“ říká Monika Kristlová za českou koprodukci Dawson Films.

Natáčení filmu probíhalo v Rakousku i České republice. Premiéra v české distribuci je stanovena na 22.září 2016, do kin uvede společnost Falcon, koproducentem filmu je Česká televize.

-red-
foto/video: Falcon

zdroj: Uljana Donátová