Doctor Strange v Comic Con traileru (video s dabingem i titulky)

Po dlouhé vlně sequelů, které na nás nejúspěšnější komiksová stáj chrlí každý rok, přichází do kin konečně originální příběh. 3. listopadu si s naší realitou začne zahrávat Doctor Strange. V roli se představí fanoušky doslova vymodlený Benedict Cumberbatch (Sherlock) a režíruje hororem ostřílený Scott Derrickson (V moci ďábla, Sinister). Ten s velkofilmy zkušenosti má, v roce 2008 prošel kiny Den, kdy se zastavila Země. Po finanční stránce to nebyl zrovna hit, kvalitativně to však byl nadprůměrný snímek.

Strange je úspěšný chirurg, kterému postup v kariéře překazí automobilová nehoda. Při ní si vážně poraní ruce, což jej v lékařské branži odepíše, a on se bude snažit své pochroumání řešit nejrůznějšími alternativními cestami. Procestuje svět, nabyde nové zkušenosti… však to znáte, najde si jej mocný mág, který v něm uvidí určité schopnosti. A tak se začne rodit Doctor Strange.

Strange do marvelovského světa přináší možnosti, které doposud byly pouze naťukávány. Scarlet Witch s magií kokoketovala, Strange se toho nebude bát, a z rukou mu budou prskat kouzla, za které by se nemusel stydět ani Harry Potter. Kromě toho nás čeká ohýbání reality, několik časových rovin a jiné nadpřirozené skopičiny. Čeká nás tedy nové představení postavy, která se později postaví bok po boku Spidermanovi, Ironmanovi či Kapitánu Amerikovi v pokračování Avengers.

Doctor Strange plakát 2
Nejnovější přírůstek do marvelovského vesmíru zkombinuje, tedy alespoň podle traileru, několik nám známých filmů. Vzpomenete si na Inception, Interstellar či Batman začíná, shodou okolností všechny od Christophera Nolana. Nutno však podotknout, že Strange ohýbal realitu a časoprostor už v roce 1963, takže jej předem neodsuzujte, nejedná se o nějaké kopírování. Filmaři zde jen předvádí v plné síle to, čeho je Strange schopný. A věřte, jsou to velké věci.

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon © 2016

%d blogerům se to líbí: