Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Fantastická zvířata v novém traileru (preview + CZ video)

Od posledního dílu Harryho Pottera uběhlo dlouhých pět let. Série, která ovlivňovala novou generaci teenagerů, si doslova říkala o další nášup. A to nejen kvůli hladovým peněženkám producentů, ale hlavně kvůli zástupům fanoušků po celém světě, kteří se do světa kouzelnických hůlek chtějí vrátit. A tak přichází další příběh z kouzelného světa J. K. Rowling – Fantastická zvířata a kde je najít.

Warneři s rozdělováním útlých knížek do filmových trilogií zkušenosti mají. Svět Pána prstenů a Hobita však co se týče filmových licencí, zcela vyčerpali a tak hledali možnosti pro oživení dalších světů, které jim před lety sypaly peníze do kasy. Nového Batmana už jsme dostali a tak byl kouzelnický svět Harryho Pottera další na ráně. Všechny knižní publikace již byly zfilmovány a na restart je přeci jen ještě brzy, volba tedy padla na 69 stránkovou publikaci Fantastických zvířat, což je učebnice, kterou měl při svých bradavických patáliích v ruce i Harry Potter. A rovnou byla oznámena trilogie. To je umění, co? :)

69 stránek by však na tři filmy bylo přeci jen málo a tak se do projektu vložila sama autorka, J.K. Rowling, s tím, že sama napíše scénář. Příběh se tedy bude motat kolem fiktivního autora učebnice, Mloka Scamandera. Ten je kouzelnickým zoologem a hlavně bývalým studentem školy čar a kouzel v Bradavicích. A je velkým oblíbencem… hádáte správně – Albuse Brumbála. Příběh tedy nebude vycházet z knížky, pouze si propůjčí postavy a pár kouzelných stvoření. Scénář bude zbrusu nový. První film přijde do kin už letos, 17. listopadu a další díly budou následovat v letech 2018 a 2020, taktéž v listopadových termínech.

Fantastická zvířata a kde je najít (foto: Warner Bros.)

Fantastická zvířata a kde je najít (foto: Warner Bros.)

Kromě autorky J.K Rowling se ke své režisérské židli vrací i David Yates, který měl pod palcem Fénixův řád, Prince dvojí krve a Relikvie smrti, rozdělené do dvou dílů. Režisér je tedy magií rázně ošlehaný a už podle zveřejněných ukázek je jasné, že nás čeká téměř stejný vizuální styl. Otázkou je, jestli je to dobře a jestli by čirou náhodou nebylo od věci trošku zaexperimentovat. Tvůrčí tým je tedy veskrze stejný, změny nastaly u hereckých tváří. Příběh nás totiž zavede nějakých 60 let před události Kamene mudrců, takže žádné známé tváře nečekejte. V roli Mloka Scamandera se představí Oscarem oceněný Eddie Redmayne (Teorie všeho, Dánská dívka), záporáka si střihne Colin Farrel (V Brugách, Temný případ 2) a objeví se i Ezra Miller (nadcházející Justice League) nebo Ron Perlman (Hellboy). Štafetu Williamsových fanfár po Alexandru Desplatovi přebírá James Newton Howard, což je příjemné zjištění a můžeme tak očekávat nová hudební témata, která snad již nebudou muset kopírovat hudební tón nastavený Johnem Willamsem v prvních třech dílech Harryho Pottera. Přispět k tomu může kromě jiného časového období také změna filmových lokací, kdy se většina filmu nebude odehrávat v Británii, ale v Americe.

Trailerová kampaň je prozatím stavěná celkem pozoruhodně. Neukazuje toho příliš a to jak z příběhu, tak z fantastických stvoření, na kterých by měl být film stavěn. Což se v dnešní době musí náležitě ocenit. I tak tomu ale něco chybí. Je zde cítit jakási nostalgie, tvořená především známou potterovskou hudbou, což vás ale pravděpodobně tolik nestrhne. Od ukázek o návratu do nejznámější filmové série jsem čekal trošku víc, ale co já vím, třeba je to záměr a v kinech budeme všichni jásat. Ukázky mě ale k návštěvě kina dvakrát nepřesvědčují. I tak se ale do světa magie, kouzel a fantastických stvoření, už jen ze zvědavosti, mudlovi vlastní, rád vrátím.

Petr Račko, Totalfilm.cz

foto/video: Totalfilm.cz, Warner Bros., Freeman Entertainment © 2016

Fantasticka-zvirata-poster-CZ

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast