51. MFF KV | Karlovarský festival odstartoval Anthropoidem za účasti Willema Dafoa a Jamieho Dornana

51. ročník prestižního filmového festivalu otevřel letos film Anthropoid. Ten ve Varech loni představili jeho tvůrci, aby se do západočeského lázeňského města přesně po roce vrátili a s hotovým filmem. Snímek doprovodila delegace v čele s Jamiem Dornanem, režisérem Seanem Ellisem a herci Aňou Geislerovou, Václavem Neužilem či Toby Jonesem. Hvězdou večera byl ale především herec Willem Dafoe, který z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky převzal Křišťálový glóbus za přínos světovému filmu.

Willem Dafoe přebírá Křišťálový globus

„Moc díky, líbil se mi ten video sestřih. Jsem moc šťastný, že jsem tu v Karlových Varech. Film je důležitý, dává nám toho tolik a já jsem velmi hrdý, že můj přínos byl oceněn,“ poděkoval za ocenění Dafoe. Festival uvede na počest Dafoa film Pasolini a Scorseseho drama Poslední pokušení Krista. Oba snímky herec osobně uvede.

Snímek Anthropoid natočil režisér Sean Ellis. Do hlavních rolí parašutistů Kubiše a Gabčíka obsadil herce Jamieho Dornana a Cilliana Murphyho. Jednu z hlavních ženských rolí, Gabčíkovu partnerku hraje česká herečka Aňa Geislerová.

Irský herec Jamie Dornan uvádí film Anthropoid (foto: Totalfilm.cz)

Partnerkou postavy Kubiše Jamieho Dormana je Charlotte Le Bon, známá z filmů Láska na kari (The Hundred-Foot Journey,) nebo Muž na laně (The Walk). V roli spolupracovníka výsadkářů Jana Zelenky-Hajského uvidíme britského herce Tobyho Jonese, známého např. z dramatu  Pochybná sláva (Infamous) nebo ze sérií Hunger Games (The Hunger Games). Z dalších českých herců uvidíme například Alenu Mihulovou.

Festival potrvá až do 9. července.

-red-

foto: Totalfilm.cz

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.