Anthropoid vstoupí do našich kin 28. září – symbolicky v Den české státnosti

Nakonec se čeští diváci dočkají dříve, než se původně předpokládalo. Historické drama Anthropoid režiséra Seana Ellise vejde do kin 28. září v distribuci společnosti Falcon. Stane se tak symbolicky v Den české státnosti. „S ohledem na to, jak významné téma film Anthropoid zpracovává, dohodli jsme s našimi partnery, že podržíme slavnostní rámec uvádění tohoto snímku a film uvedeme do distribuce místo tradičního premiérového čtvrtku, již ve středu, v Den české státnosti,“ říká ředitel distribuční společnosti Falcon Jan Bradáč.

Světovou premiéru měl film v rámci slavnostního zahájení letošního ročníku MFF Karlovy Vary. V polovině srpna vstoupil do amerických kin, kde se po oba první zatím započítávané víkendy držel mezi dvacítkou nejnavštěvovanějších filmů.
„Jsme nesmírně rádi, že Anthropoid ve Spojených státech zaujal diváky a dosáhl skvělých výsledků návštěvnosti, a také, že získal silného distributora pro neamerické teritorium. Díky společnosti Buena Vista International tak bude Anthropoid uveden ve východní Evropě, Skandinávii, ale také v celé latinské Americe, Austrálii nebo na Novém Zélandu,“ říká výkonný producent filmu David Ondříček.
Před pražskou premiérou čeká snímek ještě slavnostní premiéra v Londýně. Před pár dny proběhla premiéra v New Yorku.

Slanostní premiéra Anthropoid New York

Slanostní premiéra Anthropoid New York (Aňa Geislerová, Sean Ellis, Charlotte Le Bon, Cillian Murphy, Jamie Dornan)

Režisér Sean Ellis obsadil do hlavních rolí parašutistů Kubiše a Gabčíka herce Jamieho Dornana a Cilliana Murphyho. Jednu z hlavních ženských rolí, Gabčíkovu partnerku hraje česká herečka Aňa Geislerová. Partnerkou postavy Kubiše Jamieho Dornana je Charlotte Le Bon. V roli spolupracovníka výsadkářů Jana Zelenky-Hajského uvidíme britského herce Tobyho Jonese, z dalších českých herců například Alenu Mihulovou, Václava Neužila a Jiřího Šimka.

-red-
zdroj: Falcon