Božská Florence – v dabingu se Zlatou Adamovskou (soutěž o knihy)

Do kin dnes vešlo další zpracování osudu nejfalešnější “profesionální” zpěvačky Florence Foster Jenkins, která na počátku dvacátého století oblažovala svým “umem” newyorčany. V hlavní roli Božské Florence září Meryl Streep. Jejího manžela ztvárnil Hugh Grant a klavíristu Simon Helberg. Před časem vznikala v dabingovém studiu česká verze filmu pro pozdější vydání filmu na videonosičích. Dvorní dabérkou oscarové herečky je už dlouhá léta Zlata Adamovská. Podívejte se na rozhovor  a reportáž z dabingu na videu. A soutěžte s námi také o knižní předlohy k filmu.

Meryl Streep byla s postavou Florence Foster Jenkins obeznámena, ale možnost pracovat s režisérem Stephenem Frearsem (Královna) pro ni byla rozhodující. „Mám mlhavou vzpomínku na první ročník na dramatické škole, kde jsme slyšeli záznam Florencina zpěvu. Znělo to jak skřípot a všichni jsme byli mrtví smíchy. Stephen mi zavolal a řekl: Mám pro Vás roli, je to nejhorší operní zpěvačka na světě. Byla jsem nadšená. Řekla jsem ano dřív, než jsem si přečetla scénář, protože jsem toužila pracovat s Frearsem. Mezi herci má pověst člověka, se kterým opravdu chcete pracovat.“

Soutěž o knihy Božská Florence

soutez-knihy-bozska-florence

Soutěž probíhá od 25. srpna do 30. srpna 2016. Dodavatelem cen je Bioscop a nakladatelství Ikar. V případě, že chcete místo formuláře použít soutěžní email soutez@totalfilm.cz, nezapomeňte uvést do předmětu “Božská Florence”.

Bozska Florence A1_loga