Craig si to možná rozmyslí, za dva další Bondy může dostat 150 milionů dolarů

Bylo to jasné. Daniel Craig ještě před premiérou posledního příběhu agenta 007 v rozhovoru pro britský magazín prohlásil, že už pokračovat nechce. Řekl to jasně, kategoricky a párkrát to ještě zopakoval. Studio Sony se ale poslední týdny snaží s hercem vyjednávat a podle tajného zdroje, který citovala zahraniční média mu nabízí pohádkový honorář. Za dva další filmy by herci na konto přistálo 150 milionů dolarů.

Daniel Craig ve filmu Spectre (foto: Forum Film)

Daniel Craig ve filmu Spectre (foto: Forum Film)

Je to až k nevíře, jak tvůrci o herce stojí. Vzpomeňte si na dobu před natočením filmu Casino Royale. Když bylo hercovo jméno oznámeno, bouřili se fanoušci napříč celou planetou. Vytýkali Craigovi, že je malý, příliš sportovní, blonďatý a kdo ví co ještě. Svůj kredit v roli agenta jejího veličenstva ale každým dalším filmem upevňoval. Až se díky filmu Skyfall stal představitelem, zdá se, takřka neotřesitelným.

Zprávu uveřejnil důvěryhodný britský deník The Guardian

Zprávu uveřejnil důvěryhodný britský deník The Guardian

Poslední čtyři filmy s Craigem patří v historii bondovek ke komerčně vůbec nejúspěšnějším. Studio chce mít dostatečně dlouhou dobu na výběr Craigova nástupce. V poslední době se skloňují především dvě jména: Tom Hiddleston a Idris Elba. Elba by byl vůbec první bondovský představitel tmavé pleti.
V každém případě, režisér Sam Mendes se k agentovi Jejího veličenstva už vracet nechce. Ale kdo ví? Třeba ho Craig nakonec přemluví.

-red-
zdroj: The Guardian
foto/video: Forum Film, Totalfilm.cz