Filmové premiéry od 29. září

Už ve středu vstoupil do českých kin nejočekávanější film tohoto týdne – příběh parašutistů a atentátníků na Heydricha Anthropoid. Bez patosu zobrazuje katastrofu těžební plošiny film Deepwater Horizon: Moře v plamenech. V nabídce je i nový český dokument Rino: Příběh špiona, který vypráví o jediném východním agentovi, který pronikl do CIA. Byl to Čech Karel Köcher. Tři generace nabízí příběh teenagera, který prochází změnou pohlaví. A nakonec je tu adaptace knižního bestselleru Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Natočil ji Tim Burton.

Anthropoid (VB, Česko, Francie, 2016)

anthropoid-a1-page-001

Snímek Anthropoid vychází z výjimečného skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha. Heydrich byl po Hitlerovi a Himmlerovi třetím nejvýznamnějším mužem Třetí říše, hlavním strůjcem Konečného řešení a vůdcem nacistických okupačních sil v Československu. Vražedná a brutální vláda tohoto muže, přezdívaného “pražský řezník”, přiměla spojenecké síly v Londýně k naplánování přísně tajné mise s kódovým označením Operace Anthropoid, která se měla navždy zapsat do historie.
Film sleduje osudy dvou vojáků českého zahraničního odboje, Jozefa Gabčíka (Cillian Murphy) a Jana Kubiše (Jamie Dornan), kteří provedou v prosinci 1941 výsadek do své okupované vlasti. Vybaveni jen omezeným množstvím informací a minimální výstrojí musejí v nacisty okupovaném a uzavřeném městě přijít na způsob, jak spáchat atentát na Heydricha, muže, kterého řada lidí vnímala jako Hitlerova přirozeného pokračovatele a nástupce.

Anthropoidicon_csfd
Historický / Thriller / Válečný / Životopisný
Velká Británie / Česko / Francie, 2016, 121 min
Režie: Sean Ellis
Scénář: Sean Ellis, Anthony Frewin
Kamera: Sean Ellis
Hudba: Robin Foster
Hrají: Cillian Murphy, Jamie Dornan, Charlotte Le Bon, Aňa Geislerová, Toby Jones, Harry Lloyd, Alena Mihulová, Sam Keeley, Jan Budař, Ondřej Malý, Mish Boyko, Martin Hofmann, Václav Neužil ml., Bill Milner, Marcin Dorociński, Brian Caspe, Detlef Bothe, Karel Heřmánek ml., Pavel Řezníček, Jiří Šimek, Patrick Kalupa, Igor Bareš, Marek Pospíchal, Pavel Mareš, Justin Svoboda, Miroslav Lhotka

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (USA, 2016)

deepwater-poster-cz

Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii.

Deepwater Horizon: Moře v plamenechicon_csfd
Deepwater Horizon
Akční / Drama / Thriller
USA, 2016, 107 min
Režie: Peter Berg
Scénář: Matthew Michael Carnahan, Matthew Sand
Kamera: Enrique Chediak
Hudba: Steve Jablonsky
Hrají: Mark Wahlberg, Dylan O’Brien, Kate Hudson, Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez, Joe Chrest, Chris Ashworth, J.D. Evermore, Deneen Tyler, Nazeema Bartek, Devin Posey, Ethan Suplee, Robert Segari, Jason Kirkpatrick, Garrett Kruithof, Douglas M. Griffin, John L. Armijo, Brad Leland, Ilan Srulovicz, James DuMont, Chris Angerdina

RINO – Příběh špióna (Česko, 2015)

rino-plakat

Studená válka rozdělovala svět na dva mocenské tábory téměř polovinu dvacátého století. I když v ní oficiálně nepadl jediný výstřel, ovlivnila svým průběhem životy lidí na celé planetě. Jejími vojáky byli příslušníci tajných služeb, spolupracovníci, agenti, špioni, informátoři. Jejich životy a činy jsou zahaleny tajemstvím.

RINO – Příběh špiónaicon_csfd
Dokumentární
Česko, 2015, 90 min
Režie: Jakub Wagner
Scénář: Richard Malatinský, Vladimír Ševela
Kamera: Viktor Smutný
Hudba: Ondřej Anděra

Tři generace (USA, 2015)

tri-generace-cz-plakat

V každé etapě našeho života bojujeme s tím, abychom byli sami sebou. Své o tom ví Ray (Elle Fanning), teenager z New Yorku, který prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie (Naomi Watts) je svobodná a sama se hledá. Teď ale potřebuje najít Rayova biologického otce, který musí podepsat souhlas k jeho změně. Třígenerační rodinu doplňuje Rayova netradiční babička Dolly (Susan Sarandon), která neví, jestli být víc zoufalá z rozhodnutí svého vnuka nebo z životní nerozhodnosti vlastní dcery. Všichni tři se tak musí poprat se svými zažitými způsoby, přijmout změny a začít fungovat jako rodina.

Tři generaceicon_csfd
About Ray
Komedie / Drama
USA, 2015, 92 min
Režie: Gaby Dellal
Scénář: Nikole Beckwith
Kamera: David Johnson
Hudba: Michael Brook
Hrají: Elle Fanning, Naomi Watts, Susan Sarandon, Tate Donovan, Maria Dizzia, Sam Trammell, Linda Emond, Tessa Albertson, Maxwell Simkins, Andrew Polk

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (USA, 2016)

sirotcinec_poster_web

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná “podivnost” může zachránit jeho nové přátele.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiicon_csfd
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Fantasy
USA, 2016
Režie: Tim Burton
Scénář: Jane Goldman
Kamera: Bruno Delbonnel
Hudba: Matthew Margeson
Hrají: Eva Green, Samuel L. Jackson, Asa Butterfield, Ella Purnell, Allison Janney, Chris O’Dowd, Terence Stamp, Rupert Everett, Milo Parker, Kim Dickens, Judi Dench, Ella Wahlestedt, Pixie Davies, O-Lan Jones, Scott Handy, Nicholas Amer, Jason Redshaw, Patricia Winker, Kornelia Horvath

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.