Francouzský rap Matěje Rupperta pro Prázdniny v Provence (videoklip)

Novou českou komedii režiséra Vladimíra Michálka Prázdniny v Provence doprovází zbrusu nový klip Romana Holého a Matěje Rupperta. Holý složil hudbu k celému filmu. Komedie Prázdniny v Provence s Vojtou Kotkem, Jakubem Prachařem a Kryštofem Hádkem se odehrává ve Francii a Matěj Ruppert ji proto nazpíval stylově francouzsky.

Ve videoklipu k písni pak tvůrci filmu nabízejí pohled za kameru během natáčení. Kostru klipu totiž tvoří zákulisní záběry z příprav a z natáčení ve Francii, na nichž se představí všechny herecké tváře snímku tak, jak je diváci často nevidí.

Natáčení filmu Prázdniny v Provence (foto: Bontonfilm)

Natáčení filmu Prázdniny v Provence (foto: Bontonfilm)

„Je to náš příspěvek k sub-žánru francouzského rapu,“ říká zpěvák Matěj Ruppert. Ještě před samotným nahráváním se několikrát sešel s autorem hudby Romanem Holým i s režisérem filmu Vladimírem Michálkem a nakonec dostal důvěru složit k písni i text. Jediným zadáním a výslovným přáním režiséra bylo, aby se v písni objevilo jméno šéfa francouzských komunistů.

„Nakonec jsme zvolili postup čisté improvizace,“ popisuje vznik písně známý showman. „Roman pustil hudbu, já se do ní položil, začal jsem myslet na žabí stehýnka a na stehýnka Sophie Marceau a začal rapovat. Bylo zbytečné se kvůli jedné písni zdlouhavě učit francouzsky, používali jsme mezinárodně srozumitelná slova. Libération, Zidane, Chirac nebo Mitterand dělají z „Komunist rap“ v podstatě mezinárodní píseň.“

„Snad jediný, kdo by mohl mít teoreticky problém písni rozumět je ten, kdo mluví francouzsky,“ směje se Matěj Ruppert známý tím, že díky svému hudebnímu sluchu skvěle napodobí jakýkoliv známý jazyk.

Komedie Prázdniny v Provence má premiéru 15. září.

-red-

zdroj: Bontonfilm © 2016
video: Bontonfilm, Totalfilm © 2016

Prazdniny-v-provence_plakat