Recenze | Nerve: Hra o život – výchovná teenagerovská jednohubka

Hráč nebo Divák? Představte si hru, kde je všechno možné. Kde pravidla určují diváci a hráči musí splnit jakýkoliv bláznivý úkol. Stáhnete si do mobilu aplikaci, ze které daný úkol vysíláte jako hráč vy nebo okolí přítomné na místě. V dnešní době tenhle scénáristický nápad není žádné sci-fi. Online hry a přenosy ze života YouTuberů jsou reálná věc, která nás denně obklopuje. Ptáte se ale někdy, kde je nakonec hranice, za kterou by se jít nemělo? Možná se to dozvíte ve filmu Nerve: Hra o život.

Nerve: Hra o život (foto: Freeman Entert.)

Nerve: Hra o život (foto: Freeman Entert.)

Oba hlavní hrdinové filmu Nerve: Hra o život si tuhle otázku nepokládají. A anonymní komunita voyerů je přivede na zcestí, ze kterého možná už vůbec není úniku. Když se virtuální zábava promění v noční můru, je to pro dnešní generaci tak trochu výchovná lekce. Co ještě normální je a co přerůstá v anonymní sadistickou šílenost? To je věčná otázka, která v době neomezených možností internetu a mobilních aplikací zaměstnává širokou veřejnost.

To co by před pár lety bylo nemyslitelné se pomalu stává normou. To, že vznikl tento film je samozřejmě případné a pochopitelné. Ale není to poprvé. Nedávno v kinech zaujal horor Odebrat z přátel. A dvacet let zpět měl v kinech premiéru jeden z prvních velkých Fincherových filmů Hra s Michaelem Douglasem. Schválně si ho pusťte a uvidíte kolik paralel v něm najdete.
Nerve: Hra o život je ale film s teenagerovskou cílovkou. Už samo obsazení Davea Franca a Emmy Roberts je samo o sobě vypovídající. Navíc současná mánie s Pokemon Go by mohla filmu přivést zvědavé diváky.

Nerve: Hra o život (foto: Freeman Entert.)

Nerve: Hra o život (foto: Freeman Entert.)

Scénář je velmi předvídatelný a průměrný. Na druhou stranu Nerve nechybí dynamika a svižnost, které nedostatek větších nápadů poměrně úspěšně vyvažují. Jako víkendová kinojednohubka vás Nerve dobře zabaví. Neurazí, ale letní teenagerovské nezapomenutelné překvapení to tedy není.

 • Režie - 65%
  65
 • Scénář - 50%
  50
 • Herci - 70%
  70
 • Kamera - 80%
  80
 • Hudba - 70%
  70

Nerve: Hra o život (USA, 2016)

Tak trochu nevyužitý potenciál. Nerve neurazí ani zvlášť nenadchne. Ale jako popcornová zábava určitě funguje beze zbytku. Třeba si po zhlédnutí filmu uvědomíte, že byste si některé věci měli užít sami. Bez přátel na Facebooku nebo Skypu. Zkuste to. Je to osvěžující.

65 %

Martin Staněk, Totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Freeman Entertainment © 2016

Nerve: Hra o život
Nerve
Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2016, 96 min
Premiéra: 8. září 2016 Freeman Entertainment

Režie: Henry Joost, Ariel Schulman
Předloha: Jeanne Ryan (kniha)
Scénář: Jessica Sharzer
Kamera: Michael Simmonds
Hudba: Rob Simonsen
Hrají: Emma Roberts, Dave Franco, Marko Caka, Doris McCarthy, Kimiko Glenn, Samira Wiley, Juliette Lewis, Machine Gun Kelly, Emily Meade, Jonny Beauchamp, Miles Heizer, Marc John Jefferies, Arielle Vandenberg, Rosemary Howard, Kelsey Lynn Stokes, Beata Harju, Chloe Wise

nerve_plakat_a1_payoff_smp_nahled-page-001

 1. Ta hra je o zivot ale libi se mi moc chteka bych ji hrat 😉🥰😘

  Reagovat na tento komentář
 2. Úžasný film, boží. Směsice romantiky a strachu. Napětí. Tohle mě nedostalo z obrazovky dokud jsem to neshlédla celé. Perfektně zpracované. Skvělé podání obou herců Emma Roberts?a Dave Franco❤️ Dokázala bych si je představit jako skutečný pár. Chtěla bych další díl ????

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.