Assasin’s Creed uzavře nabitý filmový prosinec – je tu finální trailer 

V prosinci nás čeká pořádný velkofilmový nářez. Nejdřív nás trošku naťukne Underworld. Pak kina zboří Star Wars a tímhle vším se ke konci měsíce bude snažit proskákat Michael Fassbender, ve filmové verzi herní pecky Assassin’s Creed. Přinášíme vám finální trailer.
Na férovku. Těšíme se. Herní adaptace jsou v Hollywoodu snad prokleté. Tenhle rok sice šachovnicí zamával Warcraft, ale alespoň co se týče amerických tržeb, zůstal daleko za očekáváním. Proto pomyslný trůn pro krále videoherních filmů zůstává zatím neobsazený a bude to právě Assassin’s Creed, který se pokusí na tuto metu vyskákat. Doslova.

Hra samotná je totiž založená především na skákání. Z věží. Z domů. Z balkonů. Co jde přeskočit, proskočit, obskočit či nadskočit, tam jsou chladnokrevní asasíni jako doma. Čeká nás výlet do dob španělské ikvizice, kam bude vyslán Callum Lynch. Jak, ptáte se? Prostřednictvím virtuální reality Animus, díky které lze prožívat životy předků. Pak už stačí nalézt jedince s vhodnými předchůdci a může se začít cestovat do minulosti. Callum tak prožije některé okamžiky ze života Aguilara, který byl členem právě společenství asasínů.

Marion Cotillard a Michael Fassbender (Assasin´s Creed)

Marion Cotillard a Michael Fassbender (Assasin´s Creed)

Michael Fassbender navázal na úspěšnou spolupráci s režisérem Justinem Kurzelem a přivedl dlouho odkládaný projekt k životu. Společně pracovali již na Macbethovi, a odtud si přinesli další posilu. Oscarová Marion Cottilard (Edith Piaf, Počátek) bude hrát doktorku Sophii Rikkin a pravděpodobně bude mít propojení s Animem na starost.

Prosakují informace, že větší část děje se bude odehrávat v současnosti, což je celkem překvapivé zjištění. Hráči se samozřejmě těší na všemožné poskakování po střechách, ovšem je dost možné, že se v sídle Animu bude odehrávat nějaká menší vzpoura a děj bude zasazen většinově sem. Jestli je to dobře nebo špatně se dozvíme v prosinci. Možná že se tvůrci vynasnaží přinést i něco jiného, než jen klasickou blockbusterovou vypalovačku.
Assassin’s Creed skočí do kin 29.12. 2016

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt, Totalfilm.cz, 20th Century Fox, Ubisoft © 2016

assassins_digiposter_01