Nepřehlédněte

Anděl Páně 2 v číslech – 750 kilo jablek, 300 kostýmů, 298 komparsistů a čtvrt milionu diváků na YouTube

Týden nás dělí od premiéry zřejmě nejočekávanějšího českého filmu letošního roku. Pohádka Anděl Páně 2 je zasazena do zimního období, jemuž se muselo pomoci. Přinášíme vám zajímavá čísla a fakta o natáčení. Pozoruhodný je i ohlas, který film v průběhu celého roku zaznamenal na našem webu.

Na dosněžení se spotřebovalo 260 velkých pytlů sněhu vyrobeného z papírové drti. Hledání kouzelného jablka ztěžují Petronelovi s Uriášem i další jablíčka prodávaná na trhu. Celkem bylo spotřebováno 750 kg jablek.  Jablko, které bylo použito jako jablko Poznání, je odrůda Pink Lady. Speciálně pro film bylo vytvořeno 32 nových dekorací, použilo se více než 300 kostýmů. Většina kostýmů pro 298 komparsistů byla buď použita nebo upravena z barrandovského fundusu. Zcela nově šitý je kostým pro Bolka Polívku, který hraje hamižného majitele krejčovské dílny. Pro Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka byly připraveny 2 sady kostýmů, pro tuto pohádku byly vyrobeny čtyři páry speciálních vylehčených křídel, které jsou věrnou kopií původních andělských perutí, ale umožnují Ivanu Trojanovi příjemnější pohyb.

Natáčení Anděl Páně 2 - Ledeč nad Sázavou

Natáčení Anděl Páně 2 – Ledeč nad Sázavou

Nejdražší dekorací vyrobenou pro film bylo náměstí s tržištěm a obchody na hradě v Ledči nad Sázavou. Výroba kulis a dekorací trvala 3 měsíce včetně ateliérových staveb. Mezi rekvizitami, které produkce musela speciálně  vyrábět, vede párkařský vozík, který ve filmu obsluhuje Vojtěch Dyk, dále bylo třeba sehnat šicí stroje z konce 19. století.

Anděl Páně 2 - Boleslav Polívka

Anděl Páně 2 – Boleslav Polívka

A přidáváme ještě čísla za Totalfilm: články k filmu Anděl Páně 2 patří letos k těm nejčtenějším. První dojmy z filmu v prvních hodinách překonaly ve čtenosti i loňskou recenzi k bondovce Spectre. Za první týden po zveřejnění si článek přečetlo 27 tisíc unikátních čtenářů. První trailer k filmu, zveřejněný v červenci zaznamenal přes 100 tisíc zhlédnutí. V playlistu filmu na YouTube bylo do dnešního dne zveřejněno 16 videí. Celková sledovanost je téměř čtvrt milionu diváků (237 987). Je jisté, že kolem premiéry videa zaznamenají další desítky tisíc prohlédnutí. Jen na našem webu k filmu od začátku roku vyšlo přes 20 článků s nadstandardní čtenářskou odezvou.

Do prvních kin se Anděl Páně 2 podívá už 1. prosince.

redakce a U. Donátová
foto/video: Marlene Film Production, Česká televize, Totalfilm.cz © 2016

andel-pane-2-vizual-horizont