Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

JEŠTĚ NEŽ BUDE RECENZE NA FURIOSU NA WEBU, MŮŽETE SI JI POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Anděl Páně 2 – kolik váží křídla pro anděla? (video)

Obléknout film Anděl Páně 2 – to byl úkol pro kostýmní návrhářku, držitelku Českého lva (Hořící keř) Katarínu Hollou. Producentky a režisér ji postavili do nelehké situace, musela navázat na práci zesnulé Jarmily Konečné v první filmu. Podívejte se na video a dozvíte se víc.

 „Najednou přišla hrozná zodpovědnost, jak naplnit Jirkovu představu a vlastně jít trošku po její cestě, protože to není jednoduché přebrat po někom koncepci – nedá se změnit, musí se respektovat, ale vzhledem k tomu, že to byla moje paní profesorka, tak to byla pro mě i taková výzva a závazek tomu dostát se ctí,“ říká Katarína Hollá.

Anděl Páně 2 (foto: Marlene Film Production)

Anděl Páně 2 (foto: Marlene Film Production)

Kolik křídel bylo potřeba pro hlavního hrdinu anděla Petronela? „V první pohádce byla křídla jenom v absolutně čistém prostředí, v nebi, ale v druhé pohádce anděl přichází na Zem a pořád je sám za sebe. Pro Petronela jsme museli mít čtvery křídla – kdyby se cokoliv s nimi stalo, kdyby upadl, spadl do louže, aby byla náhrada, protože s nimi hrál celý film. Musela se udělat jiná technologie oproti těm prvním, která se úplně napevno vázala. Tato křídla jsou sundavací, když Ivan skončil jetí kamery, mohli jsme mu křídla dát dolů, protože při směnách, kdy se točí deset hodin, tak ta křídla nejsou tedy úplně lehká.

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]čtěte také: První dojmy – Strach mít strach nemusí[/pullquote]
Na další videa k filmu se můžete podívat v následujícím playlistu


Pokračování kultovní pohádky režiséra Jiřího Stracha vejde do kin 1. prosince.

-redakce a U. Donátová-
foto/video: Marlene Film Production, Česká televize, Totalfilm.cz © 2016

andel-pane-2-vizual-horizont

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast