Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Odešel František Peterka, legendární večerníčkový Krakonoš

Desítky filmových a televizních rolí měl na kontě herec František Peterka, který zemřel v noci na dnešek v Liberci. Bylo mu 94 let. Představitel statných mužů je ale široké divácké obci znám především jako Krakonoš z populárních televizních večerníčků Krkonošské pohádky.

František Peterka jako Krakonoš

Herec zůstal celý život věrný severočeskému Liberci, kde také na divadle vytvořil přes 250 rolí. Před kamerou se naposledy objevil ve filmu Karla Kachyni Kráva (1992).

Krom legendární role pána hor si ho diváci pamatují také z filmu Jáchyme hoď ho do stroje (hláška „Zřejmě slušnej oddíl, no…“) či jako nápadníka Jiřiny Bohdalové z muzikálové komedie Dáma na kolejích. Často se objevoval v komediích Petra Shulhoffa. K nejznámějším patří především Zítra to roztočíme drahoušku, Příště budeme chytřejší, staroušku nebo Co je doma, to se počítá, pánové. 

S Ivou Janžurovou ve filmu Zítra to roztočíme drahoušku

S Ivou Janžurovou ve filmu Zítra to roztočíme drahoušku

Herec se celý život věnoval sportu a byl jedním z mála českých herců, který dokázal publikum zaujmout nejen herectvím, ale i vypracovanou postavou.

-redakce, AC-

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast