Adventní tipy na filmové dárky na DVD a Blu-ray

Žádného milovníka filmů zcela jistě neurazí kulatá placka s dobrým filmem, ať už na DVD nebo lépe Blu-ray nosiči. Vybrali jsme pro vás to nejlepší z letošní nabídky obou velkých českých distributorů. Náš výběr vychází z celoročních recenzí a diváckých preferencí v kinech. Samozřejmě je nasnadě, že z výběru filmů pro chlapy nepohrdne některými tituly leckterá žena a naopak. Drtivá většina titulů vyšla jak v Blu-ray nebo DVD verzi. Bývá už poslední dobou pravidlem, že bonusově bohatší jsou především Blu-ray disky.

Pro chlapy

Pro tuhle silnou diváckou skupinu je výběr asi největší. Vybírali jsme v každé skupině napříč žánry. Procházíme abecedně. Batman vs. Superman sice nemá tak dobré hodnocení jako Muž z oceli, ale stále se jedná o velmi přitažlivou zábavu ozdobenou účastí Bena Afflecka (premiérově v roli Batmana). K dostání je kinoverze, ale i prodloužená verze a několik dárkových balení. Jedna z nejlepších rolí ve výkyvové filmografii Johnyho Deppa je k vidění v gangsterce Black Mass: Špinavá hra. Navíc je tam herec na první pohled téměř k nepoznání. Na plátna kin se letos úspěšně vrátil i Jason Bourne v podání Matta Damona. Koupit můžete nejen novinku, ale i kompletní Bournovu kolekci. V kolekci i jednotlivě vyšel nejnovější marvelácký počin Captain America: Občanská válka.

advent-tipy-dvd-bd-a

 

Z trochu jiného soudku je velmi úspěšné drama s vysoce oceňovaným výkonem Sylvestera Stalloneho. Rocky se jako trenér vrací ve filmu Creed. Velmi netypický superhrdinský film a svěží vítr do žánru vnesl letos Deadpool, pro děti krajně nevhodný. Po dvaceti letech se vrátilo také regulérní pokračování hitu Den nezávislosti. K dostání je i první díl na Blu-ray i v dárkovém balení s vesmírnou lodí. Velmi úspěšná německá komedie Fakjů pane učiteli získala dvojku a vůbec není špatná. advent-tipy-dvd-bd-b

Za pozornost stojí český zástupce krimi žánru v kombinaci s thrillerem. Příběh Radovana Krejčíře zpracovávají volně filmy Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan. K dostání jednotlivě nebo v kolekcích. Za velké doporučení stojí akční Hardcore Henry, film, který je celý natočený z pohledu hlavního hrdiny (jako v počítačové hře).

advent-tipy-dvd-bd-c

Velmi pěkná a různorodá vydání pro fanoušky vyšla letos ke všem řadám Hry o trůny. Navíc šestá, nejnovější řada vyšla letos podstatně dřív, než bylo zvykem. Za pozornost stojí i další seriály HBO. Především Vinyl, kompletní Impérium: Mafie v Atlantic City a česká thrillerová minisérie Mamon.

advent-tipy-dvd-bd-d

Když jsme u těch gansgterek, skvělý zážitek nabízí i Legendy zločinu, kde se v hlavní dvojroli zaskvěl Tom Hardy. Ultimátního hrdinu opět hraje Liam Neeson, tentokrát ve filmu Mezi náhrobními kameny. Na nosičích je k dostání i Revenant, za kterého získal Leonardo DiCaprio svého vytouženého Oscara. Uniknout by vaší pozornosti neměl western Osm hrozných nebo slovensko-český detektivní thriller s mezinárodními parametry – Rudý kapitán. Celou rodinu pobaví komedie Vojty Kotka Padesátka.

advent-tipy-dvd-bd-e

Před vánocemi ještě stačila vyjít očekávaná komiksovka Sebevražedný oddíl a sci-fi Star Trek: Do neznáma, včetně kolekcí. Pochopitelně nesmíme opomenout Star Wars: Síla se probouzí – k dostání ve třech verzích. Rozhodně neopomeňte ani nové X-Meny, včetně kolekcí dosavadních ve steelboocích. Za doporučení ještě rozhodně stojí thriller Sicario: nájemný vrah režiséra současného kinohitu Příchozí. Udělat radost by mohl pánům i komediální krimi Týpci a zbraně, dobrodružný snímek s Chrisem Hemsworthem V srdci moře a nakonec Warcraft: První střet, natočený podle mega úspěšné počítačové hry. Na obou nosičích vyšel také jeden z nejlépe hodnocených filmů všech dob – Vykoupení z věznice Shawshank.

advent-tipy-dvd-bd-f

 

Pro ženy

Pro odrostlejší holky a ženy tu máme také zajímavý výběr. Začneme českými Básníky. Distributor vydal reprezentativní a líbivou kolekci všech dosavadních dílů. Solitérně samozřejmě můžete koupit nejnovější básnický počin Jak básníci čekají na zázrak. A teď už zahraniční romantika – film Brooklyn o milostném trojúhelníku potěší skvělými výkony i solidní výpravou. Milovnice Ondřeje Sokola potěší česká komedie Dvojníci a možná tutéž cílovku i thriller Hra peněz, kterou krom Julie Roberts zdobí prototyp krasoně George Clooney. K dostání je také završení Hunger Games a pochopitelně i celá kolekce na obou nosičích. Náročnější divačky potěší Almodóvarova novinka Julieta. Ty méně náročné zase ženská verze Krotitelů duchů, navíc s Chrisem Hemsworthem v roli “sekretářky”.

advent-tipy-dvd-bd-g
Dámy, které jsou občas unaveny životem a svými ratolestmi ocení komedii Matky na tahu. Ručíme za to, že je vtipná a nikoliv trapná. Ženský film to sice prvoplánově není, ale je plný emocí – film Muž na laně Roberta Zemeckise vypráví skutečný příběh provazochodce, který přešel mezi oběma budovami newyorských dvojčat na laně bez jištění. Pláč jednoznačně vygeneruje romantická slaďárna Než jsem tě poznala. Dobrou zprávou je, že je plná sarkasmu a vtipů, takže můžete pustit i partnerovi, přežije to.
Výtečná je Aňa Geislerová ve výtečném filmu Polednice. Feel good film Stážista s Robertem DeNirem a Anne Hathaway vám určitě může zvednout náladu, stejně jako Velká nádhera Paola Sorrentina. Předzvěstí letošních událostí kolem Brangeliny byl určitě terapeutický film U moře, který natočila Angelina s Bradem. Hrají v něm nefunkční pár.

advent-tipy-dvd-bd-h

Pro hodné děti

Pro dětičky jsme vybrali několik titulů, které byly v letošním roce v kinech nejnavštěvovanější. Patří k nim jednoznačně Alenka v říši divů: Za zrcadlem. Můžete ji koupit zvlášť i v kolekci s prvním dílem. Určitě jednou z nejoblíbenějších animovaných sérii je Doba ledová. Nejnovější díl s podtitulem Mamutí drcnutí je čerstvě v prodeji. Stejně tak Hledá se Dory, která navazuje na veleúspěšný snímek Hledá se Nemo. Oba filmy koupíte v kolekci nebo zvlášť. Velmi vysoká hodnocení i diváckou odezvu si z kin odešla hraná verze Knihy džunglí. Kvalitativně jde zcela jistě o nejlepší dětský film z našeho výběru. Opomenout byste neměli ani nádherně natočený příběh o přátelství chlapce a Orla ve filmu Králové hor. Velkou stálicí v návštěvnosti byl po několik týdnů animák Tajný život mazlíčků. Nejen děti ale i dospělé pobaví úspěšná animovaná komedie Zootropolis.

advent-tipy-dvd-bd-i

Pro technologické fajnšmekry

Magic Box se letos pustil do popularizace nejnovějšího formátu Ultra HD 4K nosičů. Každý z vydaných filmů má v balení klasický full HD disk a 4K disk. Pro ten potřebujete samozřejmě speciální přehrávač. V jednom z našich videí jsme vám doporučovali zařízení firmy Samsung. Ve 4K nyní vychází nejnovější, ale i letité tituly, které si verzi v nejlepší kvalitě jednoznačně zaslouží. Výběr z nabídky vidíte na obrázku.

advent-tipy-dvd-bd-j

-red-
Děkujeme společnostem Magic Box a Bontonfilm