Nepřehlédněte

Ještě jsme nelili olovo! Pelíšky se vrací – a hned třikrát (video)

Čtvrtý díl nové trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského už všichni známe. Jsou jím populární Pelíšky. Tvůrci letos natáčeli tři samostatné filmy, které ději Pelíšků předchází – spojuje ústřední název ZahradnictvíAňa Geislerová, Klára Melíšková Gabriela Míčová, to jsou herečky, které ztvárnily tři sestry. Jedna ze sester je manželkou Jindřicha, postavy, kterou nezapomenutelným způsobem ztvárnil Jiří Kodet. V Zahradnictví bude Jindřicha hrát herec Martin Finger. Unikátní výpravná filmová trilogie se začala natáčet v polovině června a natáčení skončí letos v prosinci. Rozsahem zatím na české poměry nevídaný projekt s rozpočtem 120 milionů korun produkuje Viktor Tauš ze společnosti Fog’n’Desire Films.

První teaser obsahuje i nezapomenutelné Jindřichovy hlášky, které tentokrát pronáší Martin Finger. Pusťte si video.

Rodinná sága vyprávěná ve třech samostatných kinofilmech časově předchází oblíbenému snímku a vychází ze života rodiny scénáristy Petra Jarchovského. „Vždycky jsem rád naslouchal vzpomínkám svých rodičů na dětství prožité za okupace a na mládí v poválečných časech. Částečně jsem je kdysi využil při psaní scénáře k Pelíškům, kde postava ovdovělého odbojáře, ztvárněného Jiřím Kodetem, vykresluje charakter mého dědečka Jindřicha Rohna na prahu stáří, v generačním souboji s jeho mladší dcerou Jindřiškou.“, prozrazuje scénárista Petr Jarchovský.

Martin Finger, Ondřej Sokol a Jiří Macháček

Martin Finger, Ondřej Sokol a Jiří Macháček

V dalších rolích se objeví Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Karel Dobrý, Miroslav Táborský či Anna Fialová.

Jednotlivé filmy Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník se v kinech objeví v průběhu roku 2017. První díl na jaře.

-red-
zdroj videa: G. Vágner