Masaryk nabízí další ukázku a nový plakát (video)

Nový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období  diplomata a politika Jana Masaryka vstoupí do kin 9. března 2017, kam jej doprovodí nová verze plakátu s představitelem titulní role Karlem Rodenem. Podívejte se také novou ukázku, ve které uvidíte kromě Karla Rodena také Oldřicha Kaisera jako Edvarda Beneše a Zuzanu Krónerovou v roli Alice Masarykové.

15.prosince se uskuteční v brněnském kině Scala mimořádná projekce filmu Masaryk, jíž se zúčastní ministři zahraničí ČR a SR  Lubomír Zaorálek a Miroslav Lajčák a zástupci zahraničních diplomatických sborů v Česku a na Slovensku. V závěru roku – od 25. do 31. prosince 2016 bude film MASARYK jako jediné v limitované premiéře promítat pražské kino Lucerna. Do kin vstupuje film 9.března 2017.

Od 12. prosince 2016 bude v prodeji rovněž nové vydání knihy Pavla Kosatíka a Michala Koláře Jan Masaryk – pravdivý příběh, která je považována za nejpřesnější pohled na soukromý i veřejný život tohoto muže.

masaryk_plakat_a1

masaryk-kniha„Jan Masaryk je jeden z nejcharismatičtějších politiků v českých dějinách,“ říká historik a spisovatel Pavel Kosatík. „Ten muž byl neskutečně emotivní, v žádném případě se o něm nedá říci, že sám sebe zvládal. Měl po své matce de facto uměleckou povahu, s kterou byl nucen pohybovat se ve světě konvencí, všem na očích. Vlastně musel velkou část své přirozenosti po celý život potlačovat. Muselo to pro něj být šíleně těžké: na jedné straně toužil po volnosti, chtěl létat jako pták. Na druhé se cítil zavázán svému jménu, snažil se té otcově republice sloužit. Celý život ho táhlo na obě ty strany: jeho životu to dodávalo energii, zároveň ho to však taky ničilo,“ dodává spoluautor úspěšné knihy, která vychází již počtvrté.

Česko-slovenský film Masaryk vznikl v produkci společnosti IN Film a Rudolfa Biermanna s účastí řady zahraničních herců. Psychiatra Steina hraje německý herec a spisovatel Hanns Zischler, jeden z hereckých představitelů slavného Spielbergova dramatu Mnichov.

V titulní roli filmu Masaryk se představuje Karel Roden, v dalších úlohách uvidíme Oldřicha Kaisera jako prezidenta Edvarda Beneše, Jiřího Vyorálka jako Konráda Henleina, Roberta Jaškówa jako Emanuela Moravce. V roli jedné z Masarykových přítelkyň se vrací do českého filmu modelka Eva Herzigová. Dále hrají Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová,  Martin Hofmann.

Film představuje Jana Masaryka jako bohéma, který miloval ženy, hudbu a vedl extravagantní život, který byl protipólem jeho diplomatické dráhy. Dotýká se i jeho vztahu k slavnému otci.

Vstupenky na limitované premiéry v pražském kině Lucerna můžete pořídit zde: http://bit.ly/2hkCKuj

zdroj: U. Donátová
foto/video: IN Film, Rudolf Biermann, Bioscop © 2016

  1. Jako vypadá to podle těch prvních videí dost dobře. Hlavně Roden začíná být specialista na reálné ztvárnění skutečných postav. Ve Fotografovi byl taky skvělej jako Saudek.

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.