Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

První dojmy | Pasažéři stojí na chemii ústřední dvojice a bezchybném vizuálu

Cítit se v prosinci jako v létě? Jde to. Alespoň co se týče filmové nabídky, která svou rozmáchlostí lehce předčí i blockbustery nabité letní dny. Star Wars, Assassin’s Creed a také Pasažéři. Všechno hollywoodské velkoprodukce, jež ještě chvilku budou řádit v kinech, než nastoupí zbrusu nová oscarová smetánka. Jak se vyvedl sci-fi projekt Mortena Tylduma, (Kód Enigmy) do kterého obsadil novodobé hvězdičky Chrise Pratta (Strážci galaxie) a Jennifer Lawrence (Hunger games)?

Jennifer Lawrence a Chris Pratt ve filmu Pasažéři

Pocitově se jedná o moc příjemný zážitek. Neměl jsem žádný problém sžít se s postavami a to především ze začátku s Chrisem Prattem, s nímž jsme mohli prozkoumat celou loď, prožívat strasti časného probuzení z hibernace či jeho pokoušení se se situací vyrovnat. Naťukne se i morální dilema a celé namlouvání půvabné Jennifer Lawrence je skutečně zábavné. Pak ale přijde lehký zvrat, který zahýbe s budovanou atmosférou a na chvilku spadne do lehce pitomého modu.

Ne, že by byl předtím nějak ultrachytrý, hravě ale dokázal balancovat na hraně zábavného blockbusteru, kde je všeho s mírou a v mezích nějaké uvěřitelnosti nastaveným pilířům filmu. Tenhle strmý pád však netrvá příliš dlouho a celkem snadno se tak Pasažéři vrátí do zajetých kolejí a chriso-jenniferovská chemie může opět propuknout v celé své kráse. Ústřední duo je tedy povedené, dokáže hravě strhnout a schovat tak docela banální, někdy až směšnou zápletku.
Dalším výrazným prvkem filmu je jednoznačně vizuální stránka. Triky jsou opravdu na velmi vysoké úrovni, ať už se jedná o samotný vesmír nebo design lodě. Vše vypadá velice reálně, čemuž podle mého názoru musely dopomáhat skutečné kulisy. A je to velice znát. Průlet kolem hvězdy nebo bazénová scéna jsou pak vizuálně odzbrojující.

Pasažéři

Pasažéři jsou velmi dobrým sci-fi výletem, u kterého sice budete občas kroutit hlavou, ale i tak si ho náramně užijete. Pozitiva tu jednoznačně převládají a chemie ústřední dvojice či vizuální stránka je takřka bezchybná. Prosinec tak přímo vyzývá k návštěvě kina a Pasažéři by vám neměli uniknout.

80% – celá recenze příští týden

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon, Sony, Columbia © 2016

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast