Soutěž o exkluzivní vstupenky na premiéru filmu MASARYK

Týden plný soutěží pokračuje ve zběsilém tempu. A nyní tu máme něco opravdu exkluzivního. Jak už jistě víte, na jaře se do kin chystá velkolepě natočené drama Julia Ševčíka MASARYK. Scénář k filmu napsal režisér s Petrem Kolečkem, Alexem Koenigsmarkem. Luxusní je i obsazení. Titulní roli Jana Masaryka, ministra zahraničí a syna prezidenta T. G. Masaryka ztvárnil Karel Roden. Edvarda Beneše hraje Oldřich Kaiser. V dalších rolích uvidíme Jiřího Vyorálka jako Konráda Henleina, Roberta Jaškówa jako Emanuela Moravce. V roli jedné z Masarykových přítelkyň se vrací do českého filmu modelka Eva Herzigová. Dále hrají Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová nebo Martin Hofmann.

Od 25. do 31. prosince 2016 bude film MASARYK jako jediné v limitované premiéře promítat pražské kino Lucerna. Do kin film pak vstoupí 9.března 2017. Připravili jsme pro vás exkluzivní soutěž o 3 vstupy pro dvě osoby na premiéru filmu a knihu Pavla Kosatíka a Michala Koláře Jan Masaryk – pravdivý příběh, která je považována za nejpřesnější pohled na  soukromý i veřejný život tohoto muže.


Soutěž probíhá od 19. 12. do 24. 12. 2016. 

Eva Herzigová a Karel Roden ve filmu Masaryk

Film představuje Jana Masaryka jako bohéma, který miloval ženy, hudbu a vedl extravagantní život, který byl protipólem jeho diplomatické dráhy. Dotýká se i jeho vztahu k slavnému otci.
„Jan Masaryk je jeden z nejcharismatičtějších politiků v českých dějinách,“
říká historik a spisovatel Pavel Kosatík. „Ten muž byl neskutečně emotivní, v žádném případě se o něm nedá říci, že sám sebe zvládal. Měl po své matce de facto uměleckou povahu, s kterou byl nucen pohybovat se ve světě konvencí, všem na očích. Vlastně musel velkou část své přirozenosti po celý život potlačovat. Muselo to pro něj být šíleně těžké: na jedné straně toužil po volnosti, chtěl létat jako pták. Na druhé se cítil zavázán svému jménu, snažil se té otcově republice sloužit. Celý život ho táhlo na obě ty strany: jeho životu to dodávalo energii, zároveň ho to však taky ničilo,“ dodává spoluautor úspěšné knihy, která vychází již počtvrté.

Česko-slovenský film Masaryk vznikl v produkci společnosti IN Film a Rudolfa Biermanna .  Krom již jmenovaných českých hereckých hvězd je hrají ve filmu i renomovaní zahraniční herci. Psychiatra Steina hraje německý herec a spisovatel Hanns Zischler, jeden z hereckých představitelů slavného Spielbergova dramatu Mnichov.  Další se objevují jako významné osobnosti dobové politiky a kultury – spisovatelku a Masarykovu pozdější snoubenku Marcii Davenportovou vytvořila americká herečka Arly Jover (Blade, Muži, kteří nenávidí ženy), ministerského předsedu Chamberlaina hraje britský herec Paul Nicholas, britského ministra zahraničí Halifaxe Dermot Crowley, (Babel, seriály Luther, Raw), francouzského ministra Bonneta  Milton Welsh (Grand Hotel Budapest, Muž ve stínu).