Nepřehlédněte

Festival krátkých filmů – tipy na pátek

Páteční program je předzvěstí nabité víkendové nabídky festivalu. Promítá se v již tradičním kině Světozor a nově ve vršovickém kině Pilotů. Program dnes začíná v 15:30 ve Velkém sále kina Světozor výběrem pro letošní mezinárodní soutěž, která tvoří dvacet jedna filmů z osmnácti zemí. Letos představíme i filmy ze vzdálenějších zemí a kultur, třeba z USA, Jižní Koreje, Austrálie, Indonésie, Kyrgyzstánu nebo Nepálu. To si nemůžete nechat ujít…

V 18.00 hodin v Malém sále Světozoru festival v sekci LABO, promítne třeba animovaný dokument o závislosti na počítačových hrách, smutné rozloučení vojenského dronu s místem působiště či perfektně sestříhaný mashup filmových sekvencí z barů a klubů. Mezi soutěžními kousky pak od 20:30 můžete najít český snímek o večeru mladého trombonisty a jedné tvrdohlavé lahvi vína nebo snímek Co nás rozděluje čínského režiséra nominovaného na cenu Evropské filmové akademie a na Oscara, Hui Weie.

Od 18:30 si ve Velkém sále kina Světozor můžete užít několik skvělých soutěžních filmů a můžete navíc rozhodnout o nejlepším z nich v Divácké ceně.  V 21 hodin prostřednictvím devíti vtipných filmů zažijete Trouble Everyday – dny, kdy potíže a zádrhele k životu prostě patří.

Festival krátkých filmů Praha ale v kině Světozor pokračuje i zítra. Sobotní program ovládne kolekce BAFTA 70, ale i show extrémních filmů Brutal Relax Show, pocta Ninje Thyberg, Uvěřitelné příběhy Neila Gaimana či šest filmů reprezentující zajímavou balkánskou kinematografii.

Také letos ve spolupráci s Aeroškolou festival připravil speciální program pro malé filmové fanoušky. V rámci sekce Pragueshorts dětem budou promítnuty krátké filmy z celé Evropy. Hodinový program mohou navštívit rodiče s dětmi od 5 do 8 let v Bio Oko již zítra od 15 hodin.

Více na www.pragueshorts.com