Nepřehlédněte

Startuje Festival krátkých filmů – soutěž o akreditace

Startuje další ročník Festivalu krátkých filmů Praha. A spolu s pořadatelem jsme pro vás připravili soutěž o akreditace na festival. Tři z vás získají dvě akreditace na celou dobu konání festivalu. To nejlepší z krátkého filmu se bude už po dvanácté promítat v pražském kině Světozor a nově také v kině Pilotů. Přichystán je i dětský program v kině Aero. Festival začíná ve středu 18. ledna a potrvá až do neděle 22. ledna.

„Letošní mezinárodní soutěž jsme rozšířili na čtyři soutěžní bloky, ve kterých představíme dvacet jedna filmů z osmnácti zemí světa – mezi nimi třeba snímky z Jižní Koreje, Kyrgyzstánu, Indonésie, nebo Nepálu. Tradičně uvedeme i další snímky v širokém nesoutěžním programu, mapujícím dění ve světové krátkometrážní kinematografii. Zvláštní pozornosti se tentokrát bude těšit teritorium Velké Británie, protože Britská filmová a televizní akademie má výročí 70 let existence a my vzhledem k tomuto jubileu připomeneme několik filmů a režisérů v sekci BAFTA 70. A z Británie pochází i kolekce temně fantaskních příběhů natočených podle povídek jednoho z nejoriginálnějších současných britských spisovatelů  – Uvěřitelné příběhy Neila Gaimana,“ říká Karel Spěšný, programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha.

Soutěž o 3×2 akreditace na celou dobu festivalu

Soutěž trvá od 17. ledna do 18. ledna 14:00. K odpovědi můžete využít webový formulář či nám odpověď zaslat na soutez@totalfilm.cz. Do předmětu emailu nezapomeňte napsat Festival krátkých filmů.

-red-
zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s.