Přehled Super Bowl trailerů (videa v češtině)

Jsou tu čerstvé Super Bowl spoty spolu s naším komentářem. Smršť to byla opět slušná. V nejsledovanějším televizním čase si žádné z velkých studií nenechalo ujít možnost prezentovat svá nejnovější díla.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (v kinech od 25. května)


Titulkovaná verze traileru zde

Piráti jsou miliardová série. Proto se asi nikdo nediví, že i po ne moc kvalitní čtyřce přichází další díl. Salazarova pomsta nás zavede do Bermudského trojúhelníku, kde se dějí podivné věci. Třeba se odtud vrátil pirát Salazar a jeho spálená posádka. Popelaví piráti si dali za úkol jediné. Najít a zneškodnit Jacka Sparrowa. Po krku mu půjdou o to víc, když se zjistí, že se všichni honí za stejným cílem. Je jím bájný Poseidonův trojzubec, mocná hračka, která dokáže ovládat vlny. Hra na kočku a myš začíná. Vrátí se i další známé postavy, Will Turner, kapitán Barbossa a v roli záporáka Salazara se objeví oscarový Javier Bardem. Trailer si překvapivě schovává Jacka Sparrowa, který se objeví jen na pár vteřin. Ukáží se známé postavy, jinak se jedná o mix akčních záběrů, které v některých záběrech vypadají fantasticky, jinde by potřebovaly ještě párkrát projet renderováním. To ale chlapci od Disneyho v pohodě stíhají, takže se na plnohodnotnou pětku těšíme! Mimochodem, na pozici skladatele střídá Hanse Zimmera Geoff Zanelli – čekají nás konečně trošku jinačí tóny?

Strážci Galaxie Vol. 2 (v kinech od 4. května)


Titulkovaná verze traileru zde

Včera opanovali druhé místo našeho TOP výběru komiksáren pro rok 2017 a dnes tu máme nefalšovaný Super Bowl nášup. Je plný nových záběrů, oldschool vykopávek a představení celého týmu, do kterého se nově přidává Yondu, Nebula z minulého dílu, a nová dívčina Mantis. Zdá se, že pozici hlavního hláškaře přebírá Bautistův Drax a že nás čekají opravdové vesmírné orgie. V rukávu tvůrci stále mají Kurta Russella v roli Star-lordova otce Ega a dokonce samotného Sylvestra Stalloneho, který by se měl ukázat v pozici „vesmírného Nicka Furyho,“ což je ke všem čertům trefa do černého! James Gunn je podle všeho na dobré cestě a nedávno mluvil o lehce pozměněném stylu. Nemáme tedy očekávat to samé, ale desetkrát víc, což je jen a jen dobře. Na svém Twitteru také nedávno přidal záznam z nahrávání soundtracku, o který se opět postará Tyler Bates a musím říct, že zní na Marvel přinejmenším obstojně.

Rychle a zběsile 8 (v kinech od 13. dubna)

Že se Rychle a zběsile proměnilo z celkem umírněné závodnické série v miliardy vydělávající akční šílenost, jsme si už zvykli. Jen tak nás něco nepřekvapí. Tanky, padající letadla, či parašutistická auta jsou celkem v pohodě. V osmičce ale už končí veškerá legrace. Po zamrzlém jezeře se tu prohánějí milionové sporťáky, když v tom se jim objeví za zády ponorka. To je oproti proskakování mrakodrapy už docela silné kafe. K tomu všemu se Vin Diesel přidal na stranu záporáků (i když jeho smutné pohledy vypovídají, že to zas takové terno nebude) a naopak Jason Statham, při jehož nahánění v sedmičce padlo několik mrakodrapů, se naopak přidává na stranu klaďasů. Ještě před tím si stihne rozmlátit tlamu s obrovským Dwayne Johnsonem. I tady se objeví Kurt Russell, který má tento rok teda pěkně silnou blockbusterovou sezónu a pole záporáků tentokrát obstará oscarová posila Charlize Theron. A to není v oscarové nadílce úplně všechno. Objeví se tu dokonce Helen Mirren! O tom, jestli se nějak ukáže zesnulý Paul Walker, zatím moc informací nepadlo. Režíruje F. Gary Gray, který má na kontě například Loupež po italsku, Ctihodného občana nebo nedávný Straight Outta Compton. Tvůrci slibují menší návrat ke kořenům, opět k pouličním závodům, které by se měly poprvé odehrávat v New Yorku. Malá pikantnost na závěr. Menší rozepři měli během natáčení mezi sebou Diesel a Johnson. Diesel údajně chodil pozdě na natáčení a Johnson mu to dal na sociálních sítích sežrat. Oba dva se ale udobřili, aby také ne, mají se společně potkávat minimálně do desátého dílu. ŠÍLENÉ!

Logan (v kinech od 2. března)

Logan obsadil všechna první místa našich žebříčků. Těšíme se na něj neuvěřitelně. Proto je v tomhle případě vynikající, že se v nejnovějším spotu objevuje minimum nových záběrů. Zatím jsme tedy viděli zhruba tři, čtyři Wolverinovy seky, pár záběrů z lesa a pouště a to je vážnění všechno. I tak z toho marketingové oddělení dokázalo vykouzlit takovou pecku, která by se měla zapsat do trailerových příruček. Celá kampaň je vystavená brilantně a rozlučka s Wolverinem má našlápnuto stát se komiksovým flákem, který konečně trošku rozvíří zavedené vody. A to nejen kvůli R-kové přístupnosti, ale také adaptací jednoho z nejlepších Wolverinovských příběhů, Old Man Logan. První ohlasy z testovacích projekcí to jen a jen potvrzují. Má se skutečně jednat o krvavou podívanou, pochmurnou a uhrančivou. Logan bude otevírat letní sezónu, a to už za míň jak měsíc.

John Wick 2 (v kinech od 23. února)

SUPER! Nadržené slečny v prvních pár vteřinách očekávají ukázku na Padesát odstínů, pak se ale ukáže John Wick se svým „Jea,“ a je jasné, kdo bude v Americe už tento víkend představovat alternativu pro chlapy, kteří nechtějí se svými drahými polovičkami na nahatého Graye. John Wick má totiž všechno. Do morku kostí drsného Keanu Reevese, Laurence (Morpheuse) Fishburnea, krásné ženy a neutichající akci, která je ve spotu po vzoru Mad Maxe správně šílená. Můžeme očekávat nejedno pomrknutí na trilogii Matrix, a to nejen kvůli hercům, ale také režisérovi, který se tenkrát na natáčení podílel jako kaskadér. Chad Stahelski určitě do akčních scén dá všechno ze svých zkušeností a my se tak můžeme těšit na oldchool akční nářez, zabalený do moderního prostředí.

Lék na život (v kinech od 16. února)

První ukázka, ze které jsem měl husinu. Gore Verbinski se do hororového žánru nesmazatelně zapsal hollywoodským pojetí kultovního Kruhu, pak si oblíbil lodě a natočil tři díly Pirátů z Karibiku. Pak ale jeho kariéra lehce skomírala. A to především po stránce finančních výdělků – Rango kina nezboural a Osamělý jezdec… škoda mluvit. Propadák. Jak se vrátit na výsluní? Návratem ke kořenům. A tak přihází Cure for Wellness aka Lék na život a nutno podotknout, že zveřejněné ukázky jsou opravdu uhrančivé. Po vizuální stránce se pak jedná o vypiplanou lahůdku se středovou kompozicí a předváděné výjevy upozorňují na to, že se blíží opravdu znepokojivý film. Mysterióznost z toho přímo tryská a možná vám dá vzpomenout i na Prokletý ostrov, který prostředí léčebny taktéž vytěžil na výbornou. Povede se to Verbinskimu? Byli bychom velice rádi. Filmů se šokující pointou není nikdy dost. Doufejme, že v tomto případě nám bude nejen vytřen zrak, ale také zapojen mozek.

Transformers: Poslední rytíř (v kinech od 22. června)

Michael Bay s Transformery končí už asi tři díly. Každý je jeho posledním. Pátý díl transformeří mytologie trochu zamíchá kartami, a po vzoru Rychle a zběsile udělá z hlavního klaďase záporáka. Optimus Prime tentokrát bude mlátit autoboty ve velkém, a to včetně oblíbeného zluťase Bublebeeho. S tímto dílem se také staví úplně nový směr, na kterém se podílel scénáristický tým kolem Akiva Goldsmana (Oscar za scénář Čisté duše). Spot je samozřejmě napěchovaný epickou akcí. Hlavní hrdinka se trochu podobá Rey ze Star Wars a některé záběry sedmou epizodu vyloženě vykrádají. Mark Wahlberg snad podstoupil plastické operace, aby se co nejvíce podobal režisérovi Bayovi. A k tomu všemu se mihne i Anthony Hopkins se svým pronikavým voiceoverem. Doufejme, že nás nebude čekat POŘÁD ten samý autobotí film. Tentokrát se budeme motat i kolem artušovské legendy, i 2. světové války, takže nějaké ozvláštnění čekat můžeme. Další díly jsou naplánovány až do roku 2023, takže se robotických aut jen tak nezbavíme. Je to dobře?

Život (v kinech od 28. května)

Tak a máme tu předkrm před novým dílem Vetřelce. A nevypadá to vůbec marně. Šestičlenná posádka čítající například Ryana Reynoldse (Deadpool), Jakea Gyllenhaala (Patrola) nebo Rebeccu Ferguson (MI: Národ grázlů) totiž potká mimozemský život. A jak už to ve vesmírných vyvražďovačkách bývá, začne dělat menší neplechu. Zatím neznáme jeho přesnou podobu, bordel to ale bude pořádný. Trocha dráma, troška krve, smícháme s akcí a je tu Život, jehož thrillerové pozadí si v březnu pěkně vychutnáme. Jen doufejme, že se nezvrhne v přepálené béčko, kam mimochodem spadl i sám velký Ridley Scott, ve svém prequelu Vetřelce – Prometheovi (jehož pokračování, Alien: Covenant, uvidíme tento květen). To by byla velká škoda. Režíruje Daniel Espinosa, který se podíval i do České republiky, když tu natáčel Dítě číslo 44. Život nás nakonec může jen překvapit. Kvalitní osazenstvo má, tak proč ne.

Ghost in the Shell (v kinech od 30. března)

Tuhle adaptaci známé mangy jsme zařadili mezi černé koně našeho komiksového výběru. Nejenže tu bude Scarlett Johansson v roli kyborga v podstatě nahá, ale vychází z oceňované předlohy, která položila základy cyberpunku a inspiraci zde bral i mistrovský Matrix. Rupert Sanders se drží komiksových listů celkem striktně, některé záběry jako by z papíru vypadly, teď už jen doufat, že dokázal přetavit i samotný příběh. Vizuálně je spot pohlcující, Scarlett pořád krásná. Najdeme tu i pár znepokojivých výjevů. Na tohle bych si s chutí zašel do IMAXu, nebude to totiž (snad) prvoplánový blockbuster, ale vizuálně vypiplaný film s poselstvím.

Pobřežní hlídka (v kinech od 15. června)


Baywatch se chce svést na vlně komedií typu Sousedi nebo 21/22 Jump Street. Ukázky ale i tak moc vtipu nenabízí. Dwayne Johnson se sice snaží, pravděpodobně mu ale moc nepomáhá scénář. Stejně jako vzájemná chemie mezi ním a Zacem Efronem je prozatím někde ve vlnách, a ne a ne připlout na břeh. Jede se tu těžce na jistotu známých jmen, které si budou na základě ještě známější značky pár minut blbnout před kamerou. Zatím to nevypadá na nějakou trefu do černého, i když tvůrčí tým, herci i samotná značka potenciál mají. Konečný záběr spotu těžce smrdí zeleným plátnem, jako kdyby se milionové hvězdičky bály jít na skutečnou pláž. Máme tu ale i pár nekonečných výstřihů, takže se to trošku kompenzuje. U Baywatch zůstáváme opatrní.

SUPERBOWL

Super Bowl je finální zápas dvou nejlepších týmů v americkém fotbalu. Jedná se o soutěž National Football League a hraje se již od roku 1967. Jedná se o nejoblíbenější sport ve Spojených státech, takže se televizní přenosy těší velké popularitě. Minulý rok přenos sledovalo zhruba 115 milionů diváků, což odpovídá 1/3 obyvatelstva USA. Obrovská sledovanost přímo vybízí k rekordním cenám za reklamu. Nejdražší spoty letos stály i 5 milionů dolarů. Nejedná se jen o filmy, své reklamy zde představí i jiní giganti jako LG, Amazon nebo Pepsi. Pro Super Bowl se točí speciální spoty, v aréně vystupují nejznámější POP hvězdy. Jedná se v každém případě o obrovskou událost, kdy jsou nám servírovány spoty na ty nejvýznamnější letní blockbustery. Mimochodem, New England Patriots po neskutečném obratu porazili Atlantu, 34:28, a po páté vyhráli NFL.

připravil: Petr Račko, Totalfilm.cz
video: Totalfilm.cz, Falcon, CinemArt, Freeman © 2017