Režisér Masaryka Julius Ševčík: Lidských příběhů se nebojím (video)

Premiéra filmu Masaryk se blíží a producenti uvolnili další bonusové video. V něm o filmu hovoří jeho režisér Julius Ševčík. Historická filmová novinka s Karlem Rodenem má 14 nominací na České lva a mezinárodní premiéru měl před pár dny na Berlinale. Uveden byl v prestižní sekci Berlinale Special. “Neměl jsem ambici dělat z toho nějakou historickou fresku, ale lidský příběh. A lidský příběh, to je něco, čeho se nebojím,” charakterizuje svůj přístup k látce režisér. Pusťte si video.

“Je to příběh Jana Masaryka, o tom, jak vše prožívá on. Politika a vše co se kolem něj děje je vlastně jen kontext, abychom ho ukázali jako člověka. Jak se dokázal se vším vypořádat,” upozorňuje Julius Ševčík.

A mluví i o dvou výrazných hereckých osobnostech ve filmu: “Je pravda, že dialogy mezi Karlem Rodenem (Jan Masaryk) a Oldřichem Kaiserem (Edvard Beneš) patří k tomu nejlepšímu, co v našem filmu je. Ale není to jen o nich dvou, je to komplexní příběh.

Režisér J. Ševčík (uprostřed) a scenárista P. Kolečko (vlevo) na Berlinale

To jakou sílu mají tyto scény mohou posoudit diváci už 9. března, kdy má film premiéru. Režisér nám mimo záznam prozradil, že v televizní dvoudílné verzi bude prostor pro dialogy Masaryka a Beneše mnohem větší.

čtěte také: První dojmy | Masaryk je světový film

V titulní roli filmu Masaryk se představuje v jedné ze svých nejlepších úloh v kariéře mimořádný český herec Karel Roden. V dalších úlohách uvidíme plejádu domácích hereckých osobností v roli skutečných historických postav – Oldřicha Kaisera jako prezidenta Edvarda Beneše, Jiřího Vyorálka jako Konráda Henleina, Roberta Jaškówa jako Emanuela Moravce. V roli jedné z Masarykových přítelkyň se vrací do českého filmu modelka Eva Herzigová. V rolích žen kolem Masaryka uvidíme španělskou herečku Arly Jover, Emílii Vášáryovou nebo Zuzanu Kronerovou. V roli Masarykova lékaře prestižního německého herce Hannse Zischlera (Mnichov).

Česko-slovenský film Masaryk vznikl v produkci společnosti IN Film a Rudolfa Biermanna. Do kin film uvádí Bioscop.

-red-
foto/video: Bioscop, Totalfilm © 2017