Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Geostorm může jen příjemně překvapit (trailer)

U Warnerů mají očividně pořád hodně peněz. Jak jinak si vysvětlit uvolnění více než stovku milionů dolarů na sci-fi, kde satelity ovládají počasí, teroristi se je rozhodnou zničit, čímž se podnebí na celé planetě zblázní a všechno to slouží jako zástěrka pro únos amerického prezidenta? Jo, celé to zní jako super guilty pleasure, ale časy Dnů nezávislostí a jiných Emmerichovských skopičin jsou už dávno pryč a je zcela jasné, že todle si na sebe nemůže vydělat. Když to nedokázalo ani pokračování Dne nezávislosti, Geostorm už tuplem ne.

I když se snaží. Za režisérským volantem je dokonce Dean Devlin, což je producent Emmerichovských fláků – Hvězdnou bránou počínaje, dvojkou Nezávislosti konče a v hereckém ansáblu je i třeba snaživý Gerard Butler… když se ale podíváte na prezentovaný materiál a zaměříte se na vizuální stránku, zjistíte, že se tady bude muset ještě chvilku renderovat, protože v tomhle stavu to spíš připomíná nějaké televizní céčko. I tak to trailer celkem slušně maskuje.

Geostorm mimochodem měl být v kinech už před rokem, po katastrofálních testovacích projekcích však Warneři nařídili rozsáhlé přetáčky. Za těmi stojí dokonce jiný producent, a to Jerry Bruckheimer (Piráti z Karibiku) a režisér Danny Cannon (seriál Gotham). Takže si dokážete představit, že výsledný snímek bude splácaná patlanina. I ta se ale dá šikovně sestříhat, jak dokázal před léty hit Světová válka Z. Takže ještě nebudeme soudit, můžeme být ještě překvapení.

Geostorm – Gerard Butler

Gerardu Butlerovi však přejeme lepší čuch na role, protože jeho poslední velkofilmový pokus za moc nestál. Myslíme samozřejmě Bohové Egypta. Stejné přání máme i ke Katheryn Winnick, krásce z Vikingů, jejíž postava snad byla z nového sestřihu zcela odstraněna. No, uvidíme v říjnu. Tornáda budou pustošit naši planetu od 19.října 2017.

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: Freeman Entertainment / Warner Bros. © 2017

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast